Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Добірка новин у сфері адмінпослуг та адмінпроцедури за листопад 2021

Безперечно головною подією не тільки місяця, але й всього 2021 року стало ухвалення Верховною Радою законопроєкту «Про адміністративну послугу». Що потрібно знати про адміністративну процедуру, а також що змінює цей закон для громадян — читайте тут.

У листопаді Верховна Рада в цілому прийняла законопроєкт № 2110, який дозволить покращити стан державних реєстрів в Україні. У Мінцифрі сподіваються, що це допоможе оптимізувати наявні реєстри, зробити їх ефективними, а дані в них — якісними. Цей закон є наступним кроком Уряду до запровадження режиму «без паперів».

Читайте, що насправді змінює, або, навпаки, не змінює, ухвалений Закон про прописку онлайн.

Експерти Інституту Громадянського суспільства проаналізували проєкт закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік». Вони з’ясували, що в бюджеті-2022 передбачені видатки у сумі 231 млн грн на створення 62 сучасних та багатофункціональних ЦНАП у 165 громадах та придбання 127 комплектів обладнання для ЦНАП.

В документі немає визначеного переліку громад і тому експерти відверто здивовані тим, як «один ЦНАП буде обслуговувати майже 3 громади?!». Адже «такі центри мають бути максимально наближені до населення, а тут прийдеться їхати до них у сусідню громаду».

На черговому Diia Summit Мінцифра презентувала 7 нових соціальних послуг у Дії:

  • оформлення субсидії;
  • довідки про страховий (ОК-5) і трудовий (ОК-7) стаж;
  • призначення та перерахунок пенсії;
  • витяг з реєстру застрахованих осіб;
  • довідка про доходи пенсіонера.

Також у листопаді Мінцифра запустило Маркетплейс. Це онлайн платформадля територіальних громад з пропозиціями компаній-розробників програмного забезпечення, IT-продуктів та інструментів цифровізації зокрема для сфери надання адмінпослуг.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування оголосив про проведення дослідження практики застосування законодавства з організації надання адмінпослуг. За підсумками аналізу, у випадку виявлення неефективності чи недостатньої ефективності запроваджених заходів, Комітет ініціюватиме внесення змін до законодавства щодо посилення підтримки територіальних громад в напрямку розбудови мережі центрів надання адміністративних послуг та підвищення якості надання адміністративних послуг мешканцям.

Нижче читайте більше новин з активними посиланнями.

Проєкт закону №3475 про адміністративну процедуру

Закон (законопроєкт №5463) про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні

Проєкт закону №2110 про публічні електронні реєстри

Надання адміністративних послуг соціального характеру

Надання адміністративних послуг та розвиток мережі ЦНАП

Цифровізація адміністративних послуг

Соціологічні дослідження

Матеріал підготувала Анна Колохіна
голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Дніпропетровській області

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Судівництво: підсумки липня
Адмінпослуги й адмінпроцедура: підсумки липня
Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки липня
Місцеве самоврядування в умовах війни: підсумки за червень
Судівництво: підсумки червня