Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Домашнє насильство: як діяти й де шукати допомогу в Дніпрі?

Про те, як діяти і яку допомогу можна отримати в Дніпрі у випадках домашнього насильства, в інтерв’ю Відкритому розповіла керівниця громадської організації «МАРТІН-клуб», співзасновниця мережі «Пані Патронеса» Вікторія Федотова.

«Якщо Ви постраждали від домашнього насильства, потрібно одразу зателефонувати на номер 102, сказати кодове слово «домашнє насильство» і до Вас приїде або спеціальний поліцейський підрозділ «Поліна», або патрульні. Наголошую, що викликати поліцію дуже важливо, але якщо Ви зовсім цього не хочете, введіть у будь-який пошуковик «Пані Патронеса» і телефонуйте на наш номер. Диспетчерка розповість, як діяти саме у Вашій ситуації, та в разі необхідності допоможе залучити і державні структури, і недержавні формування», — розповідає Вікторія Федотова.

«Пані Патронеса» — це ініціатива активних жіночих організацій Дніпра щодо підтримки жінок і дітей, постраждалих від домашнього насильства.

«Ми об’єдналися ще з 10 потужними організаціями, це, зокрема, БФ «Помагаєм», БО «Позитивні жінки Дніпро», Фонд «Біржа благодійності «Добродій»» та інші. Це організації, які на слуху. Що таке «Пані Патронеса» як засіб реагування на домашнє насильство? Це об’єднання організацій, де кожна виконує свою роль. Ми заснували диспетчерську, де людина приймає дзвінки від постраждалих. Буває велика кількість дзвінків, на які ми не можемо не реагувати, тому іноді доводиться працювати 24/7. Але ми намагаємося, щоб це була професійна допомога, і це тільки в будні дні в робочі години. Але ми ще не настільки професійні, щоб відмовити жінці, яка телефонує вночі, а таке буває. Буквально на днях був такий випадок, коли жінка зателефонувала на диспетчерську близько 4-ї години ранку. Оскільки в неї не було дніпровської реєстрації, дніпровські сервіси не могли надати їй допомогу, тому телефонували нам і о 4-й ранку ми поселяли цю жінку і трьох її дітей», — розповідає Вікторія Федотова.

Щоб поселити кудись, потрібні гроші, фінансову частину покриває фонд «Помагаєм». Є психологічна частина, яку покриває організація «Альтернативний рух» та її голова Наталія Валовська. Є соціальна частина, яку покриває ГО «МАРТІН-клуб». Тобто «Пані Патронеса» — це таке об’єднання, коли навколо проблем постраждалої жінки з дітьми об’єднується громада у вигляді цих 10 організацій, і ще долучаються люди. Це потужна допомога, екстрене реагування.

У більшості міст України зовсім відсутнє реагування на домашнє насильство. У Дніпрі зараз є повний цикл такого реагування: 2 державні притулки (один для жінок з дітьми, один для жінок без дітей), відкриваються державні денний центр та кризова кімната, є поліцейський підрозділ, який реагує і навчений реагувати на домашнє насильство. Це елементи системи, вони ще не наповнені так, щоб покривати всі проблемні потреби Дніпра, але на даний момент, якщо жінка має дніпровську реєстрацію, вона може розраховувати на те, що держава й місто будуть її підтримувати.

Тож коли в жінки є дніпровська реєстрація, то «Пані Патронеса» дуже рідко реагує, хіба що потрібно екстрене реагування. Але в Дніпрі мешкають не тільки люди з дніпровською реєстрацією, тут є також іноземні студенти, люди з інших регіонів, люди взагалі без реєстрації, але всі вони потрапляють у погані ситуації на території Дніпра. Тож у «Пані Патронеса» намагаються покривати саме такі випадки, і випадки, в яких держава не може відреагувати активно, досить швидко й досить ефективно, якщо це складні випадки.

«Тоді ми одразу в кожний випадок намагаємося включати наших державних партнерів, якщо це звертання до нас. Або вони залучають нас, якщо це звертання до них і вони не мають ресурсу відреагувати», — додає Вікторія Федотова.

3,5 роки тому ГО «МАРТІН-клуб» заснувала пекарню, де мають змогу працювати жінки, що виховують дітей самотужки. Це соціальне підприємництво, яке працює не тільки для грошей, а й для того, щоб жінка почувала себе гідною, щоб мала можливість заробляти, а не просити, щоб вона навчалася.

До того ж 2 роки в Дніпрі працює кав’ярня «Horizontal» (вул. О. Гончара, 8), де кожен може придбати печиво з пекарні та смачну каву.

«Весь прибуток від кав’ярні та пекарні перенаправляється на соціальні програми, тобто він залишається у громаді у вигляді послуг. Люди отримують зарплатню, ми виплачуємо податки, і все, що зверху – належить громаді у вигляді послуг. Тобто ми направляємо це на шелтер або на якісь потреби постраждалих у Дніпрі», — пояснює Вікторія Федотова.

Також говорили про шлях становлення та розвитку ГО «МАРТІН-клуб», про акцію «16 днів проти насильства» та інтерактивну виставку «Вмій протистояти», яку буде продовжено. Детальніше — у відео:

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: «Жінки потребують підтримки та захисту». У Кривому Розі запрацював жіночий простір “Вільна”
У Дніпрі відкрився простір для дітей «Рожева панама»: де та як працює?
Як працює шелтер МАРТІН-клубу для вимушених переселенців з Донеччини?
У Дніпрі відкрили Центр допомоги врятованим
Евакуюють людей, шукають безпечні притулки та повертають до життя: про діяльність ГО «МАРТІН-клуб»