Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Комунікативний майданчик U-LEAD: асоціації ОМС презентували свої плани на 2022 рік та отримали рекомендації керівників громад щодо актуальних питань

Напередодні Дня місцевого самоврядування на базі Регіонального офісу U-LEAD з Європою в Дніпропетровській області відбулася зустріч голів громад регіону з представниками Асоціацій, створених з метою більш ефективного здійснення повноважень ОМС, узгодження їхніх дій щодо захисту прав та інтересів територіальних громад, сприяння місцевому та регіональному розвитку.

Від імені Програми «U-LEAD з Європою» учасників зустрічі привітала керівниця місцевого Регіонального офісу Олена Тертишна.

На різних етапах реформування місцевого самоврядування щораз нової ролі набуває діалог органів державної влади та місцевого самоврядування, який сьогодні в Україні складно уявити без асоціацій. Саме асоціації – це змога громад бути почутими, адже голос сотень громад-членів звучить гучніше одиноких голосів, звісно, якщо це голос представляє спільну позицію. Для міжнародних організацій, які сприяють впровадженню реформи місцевого самоврядування, співпраця з профільними асоціаціями також є перевагою, адже саме вони добре знають і з готовністю транслюють потреби своїх членів, діляться їхніми успіхами та уроками, — зазначила вона.

І додала,  що Програма «U-LEAD з Європою» активно співпрацює з асоціаціями ОМС, як на національному, так і на регіональному рівнях. Впродовж останніх двох років, фахівці Асоціації міст України за підтримки Програми допомогли 10 громадам розробити стратегії розвитку та проєкти міжмуніципального співробітництва.  Цьогоріч  за підтримки U-LEAD АМУ зміцнює потенціал свого аналітичного центру та діяльність із галузевої адвокації.

Асоціація об’єднаних територіальних громад спільно з U-LEAD розвиває свою фахову платформу юристів та розбудовує мережу старост.

Представники регіональних асоціацій органів місцевого самоврядування поділилися з учасниками зустрічі досягненнями та розповіли про плани на 2022 рік.

Що планує у 2022 році Дніпропетровське регіональне відділення Асоціації міст України, розповіла заступниця виконавчого директора з регіонального розвитку Дніпропетровського РВ АМУ Наталія Гусаревич.

Про діяльність Дніпропетровського регіонального відділення Всеукраїнська Асоціація ОТГ у 2022 році розповіла її виконавчий директор Ольга Гавриленко.

Про роботу Всеукраїнської асоціації громад та плани на прийдешній рік розповів керівник регіонального відділення ВАГ, Межівській селищний голова Володимир Зражевський.

Комунікативний захід передбачав «відкритий мікрофон» та активну участь керівників громад. У своїх виступах вони наголошували на важливості міжмуніципального співробітництва як наступного етапу становлення місцевого самоврядування.

Без міжмуніципального співробітництва не обійтися. Вважаю, що у 2022 році треба виходити на новий рівень взаємодії – укладати угоди про МСП та ініціювати спільні проєкти в різних сферах життєдіяльності громад, — переконаний Магдалинівській селищний голова Володимир Дробітько.

За словами керівників громад, актуальними і такими, що потребують втручання асоціацій та партнерів, залишаються питання грошової оцінки землі, передача державного майна у власність органів місцевого самоврядування, створення ЦНАПів у малих громадах, програмне забезпечення освітнього процесу, благоустрій територій, підтримка та розвиток сфери ЖКГ, водопостачання, державне приватне партнерство та багато інших.

На завершення заходу, Олена Тертишна запросила учасників на традиційний захід Регіонального офісу в Дніпропетровській області – День відкритих дверей, який відбудеться у січні.

Ми розкажемо про наші плани у 2022 році. Звичайно, що вони пов’язані з громадами та ініціативами, спрямованими на розвиток спроможності посадовців місцевого самоврядування. Але будуть і нові проєкти, які з одного боку допоможуть громадам реагувати на виклики, що постають перед ними, а з іншого – дадуть змогу стійко сприймати виклики майбутнього, — сказала керівниця Регіонального офісу в Дніпропетровській області.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Старости Дніпропетровської області розповіли про проєкти, що об’єднують громади
Управління землями в умовах воєнного стану, — експерти U-LEAD продовжують роз’яснювати зміни до земельного законодавства
Фахівці громад Дніпропетровщини дізналися про зміни законодавства у сфері публічних закупівель
Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя
Експерти U-LEAD надали рекомендації щодо організації соціальної роботи в громадах в умовах війни