Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Пластикові пакети в супермаркетах стануть платними: роз’яснення дніпровських експертів

Дніпровська адвокатка Майя Сергєєва на пресконференції в ІА «Мост-Днепр» повідомила, що з 10 грудня 2021 року наберуть чинності дії Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

Головною метою даної постанови є зменшення обсягу використання пластикових пакетів для поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій України.

«Закон №1489 регулює обіг пластикових пакетів. Мета цього закону це стимуляція розвитку біорозкладаних пластикових пакетів для поліпшення стану природного середовища України», зазначила Майя Сергєєва.

За словами адвокатки, заборона безкоштовного розповсюдження пластикових пакетів, згідно зі статтею 3 Закону 1489 передбачає:

  1. Поширення пластикових пакетів на платній основі.
  2. Роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Однак вимоги цієї статті не поширюються на:

  1. біорозкладні пластикові пакети;
  2. надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бічних складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бічних складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), призначені для упаковки або транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів та льоду.

Такі винятки буде діяти до 01.01.2023 року.

Майя Сергєєва поінформувала, що Кабмін встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети в формі рукава, з дном і відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах, гривень за один пакет з урахуванням ПДВ:

  • 2,0 грн без ручок (без бічних складок)
  • 2,50 грн без ручок (з бічними складками), з ручками (без бічних складок)
  • 3,0 грн з ручками (з бічними складками).

«Ці роздрібні ціни є мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бічних складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися підприємством при здійсненні поширення пластикових пакетів. Розмір мінімальних роздрібних цін розрахований з урахуванням витрат суб’єктів господарювання на виробництво й реалізацію пластикових пакетів, прибутку, торгової надбавки й податків, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції», — зазначила адвокатка.

Закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України вводиться в дію з 10 грудня 2021 року.

У свою чергу економічний експерт Михайло Крапивко зазначив, що державі варто було б раціонально використовувати гроші, отримані від продажу пластикових пакетів. Наприклад, задуматися про будівництво заводу переробки таких пакетів.

«Питання досить складне. На мій погляд, державі й громадськості варто було б інвестувати в розробку технології переробки пластику. Однак, залишається ще два невирішених питання. Перше — це питання сортування. Тому що, навіть коли ми коли сортуємо сміття, воно знаходитися власне в пластикових пакетах. Друге питання стосується переробки. Світова тенденція йде до відмови від полігонів і більше націлена на сміттєспалювальні переробні підприємства», сказав він.

Михайло Крапивко поділився, чим будуть замінювати пластикові пакети.

«Перше, що спадає на думку альтернативі пластиковим пакетам, це паперові. У такому випадку виникає наступне питання: «Зайві витрати паперу сприяють екології?». Як ми знаємо, папір це целюлоза, а целюлоза це деревина. Таким чином, ми замість того, щоб упаковувати товари в продукт переробки нафтопродуктів, будемо упаковувати їх у продукт переробки живої деревини», повідомив він.

Експерт пояснив, чому удар припав насамперед на тонкий пластик.

«На сьогоднішній день немає технології переробки тонкого пластику. Тому кошти, які будуть додатково отримані таким ось шляхом, було б правильним направити на розробку технології переробки тонкого й супертонкого пластика», зазначив він.

Михайло Крапивко підсумував, що в будь-якому випадку потрібно брати маршрут на відхід від полігонів і тримати шлях на розвиток переробки.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Украинцам, имеющим долги, запретят продавать автомобили: разъяснение днепровского адвоката
В Украине хотят ужесточить наказание за долги по коммуналке: комментарии днепровских экспертов
В Украине с 1 января разрешат менять отчество с 14 лет: комментарий днепровского адвоката
В Украине готовят новый законопроект об обороте гражданского огнестрельного оружия: комментарий днепровского эксперта
Новые знаки, специальная одежда и разрешенные полосы: в Украине изменили правила дорожного движения