Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Понад 32,5 тис мешканців Дніпропетровщини отримують соцпослуги з догляду вдома

Понад 32,5 тис людей з інвалідністю та мешканців Дніпропетровщини старшого віку отримують соціальну послугу «Догляд вдома». Про це стало відомо під час круглого столу в облдержадміністрації. Представники обласної влади, громад та благодійники радилися, як зробити таку соціальну підтримку ефективнішою.

«В результаті децентралізації кожна громада отримала повноваження – надавати мешканцям 16 базових соціальних послуг. Зокрема, підтримувати старших мешканців та людей з інвалідністю. Допомагати їм вдома – слідкувати за станом здоров’я, приготувати їжу, оформити субсидію, прибрати в квартирі або сходити в магазин чи аптеку. Таку послугу нині отримують понад 32,5 тис мешканців регіону», сказавзаступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Юрій Петренко.

Він додав, що 58 територіальних громад регіону вже створили 65 власних центрів соціального обслуговування. Інші уклали угоди з суміжними ТГ. Або співпрацюють з приватними, громадськими чи благодійними організаціями. Серед них – «Карітас Донецьк» у м. Дніпро.

«З 2015-го допомагаємо жителям Дніпра та сусідніх ТГ. Цьогоріч 9 соцпрацівників опікуються 110 людьми. Спостерігають за їхнім станом здоров’я, допомагають у самообслуговуванні, підтримують психологічно. Готові ділитися досвідом з громадами. Вже наступного року зможемо запропонувати навчання для соцпрацівників щодо догляду вдома», – зазначила керівниця проєктів та програм благодійного фонду «Карітас Донецьк» у м. Дніпро Любов Пантелюк.

Загалом до круглого столу приєдналися майже 100 учасників – онлайн та офлайн.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині цьогоріч надали більш ніж 56 тис соціальних послуг для маломобільних мешканців
У травні на Дніпропетровщині майже 10 тис людей отримали соціальні послуги за спрощеним порядком
Під час карантину майже 5 тис мешканців Дніпропетровщини отримали соціальну послугу «догляд вдома»