Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Ухвалено бюджет Дніпра на 2022 рік: основні показники

8 грудня, під час засідання чергової 13-ї сесії Дніпровської міської ради VIII скликання депутати ухвалили головний фінансовий документ – бюджет на 2022 рік. За нього проголосували 53 міські обранці.

Наступного року загальний обсяг доходів, з урахуванням дотацій і субвенцій з держбюджету, становить 17,8 млрд грн, з них 14,4 млрд грн – власні доходи, які на 3 млрд грн (або 26,6 %) більші у порівнянні із плановими показниками бюджету 2021 року. Обсяг видатків бюджету 2022 складає на рівні дохідної частини – 17,8 млрд грн. Таким чином міський кошторис більший за тогорічний на 9,8.

Серед загального обсягу запланованих видатків бюджету Дніпра на 2022 рік найбільшу частину – 65 % (9,4 млрд грн) – становлять захищені статті, які у порівнянні із 2021-м зросли на 1,47 млрд грн. З-поміж іншого це пов’язано і зі збільшенням видатків на виплату заробітної плати бюджетникам (приріст на 390 млн грн), оплату енергоносіїв у бюджетних установах (приріст на 195 млн грн), придбання медикаментів та харчування для бюджетних установ (приріст на 127 млн грн).

Серед цих видатків і реверсна дотація державній скарбниці: у 2022-му році вона становитиме 1,2 млрд грн – це на 78 млн грн більше, ніж у 2021 році.

На утримання гуманітарного та молодіжного напряму наступного року місто планує витратити понад 6 млрд грн (приріст на 800 млн грн).

На фінансування медичної галузі – майже 500 млн грн. Завдяки цим коштам надаватиметься фінансова підтримка 22 медичним установам. Враховуючи, що з квітня 2020 року вони переведені на фінансування з державного бюджету, то з міського фінансуватимуться енергоносії та заходи за міськими медичними програмами. Наприклад, на медикаменти передбачено 92,7 млн грн.

На соціальний захист і забезпечення у міській скарбниці закладено 541 млн грн (приріст на 100 млн грн). Кошти планують витратити на утримання муніципальних закладів соціальної сфери, а також додержання соціальних гарантій для пільгових категорій містян.

Житлове господарство отримає наступного року майже 670 млн грн (приріст на 150 млн грн); благоустрій та капітальне будівництво – майже 2,8 млрд грн (приріст на 700 млн грн); паркове господарство – майже 270 млн грн (приріст на 100 млн грн); транспортна галузь – понад 1,4 млрд грн (приріст на 700 млн грн).

Планові витрати у бюджеті 2022 наразі закладені без урахування додаткових внутрішніх запозичень, які розглядатимуться вже у січні наступного року.

«До ухваленого сьогодні бюджету ще додадуться нові запозичення, тобто кошти, які залучатимемо в процесі кредитування наступного року. Спрямовуватимемо їх переважно на капітальні проєкти житлово-комунального та паркового господарства, транспортної галузі, тепломодернізації житлових будинків, зокрема й ОСББ», – зазначив заступник міського голови, директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Володимир Міллер.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: