Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Як кіноклуби “Докудейз” впливають на захист довкілля у регіонах: досвід діяльності в Дніпрі

За даними жовтневого загальнонаціонального опитування, 26% українців вважають проблеми екології одними з найактуальніших загроз для країни поряд з проблемами економіки, безпеки та корупції. Це втричі більше, ніж у минулі роки. 

Забруднення водойм, повітря та ґрунтів, неконтрольоване вирубування лісів, накопичення відходів – проблеми, які, на думку опитаних, потребують  розв’язання на рівні країни. Водночас їхнє усвідомлення сприяє ширшому впровадженню екологічного підходу в повсякденні та навичкам застосування інструментів демократичного суспільства для вирішення локальних проблем.

Тож цього року кіноклуби мережі DOCU / CLUB громадської організації “Докудейз” розпочали низку заходів у межах кампанії на підтримку реформи сфери довкілля і домоглися перших результатів, повідомляє ZMINA.

Екогуртки для школярів у місті Дніпро

Розвиток екосвідомої поведінки важливо розпочинати ще з дитячого віку, переконана команда кіноклубу “Потенціал” при ГО “Громадська Палата України”. А тому вона розробила в межах кампанії за збереження довкілля програму заходів для учнів школи №2 міста Дніпра, щоб через практичні та теоретичні підходи виховувати в них екозвички.

“Кінцева мета проєкту – впровадження екогуртків у школах міста Дніпра, в яких учні, насамперед старшокласники, стануть “амбасадорами екосвідомості”, опанують нові екоприйоми та підходи, поширять свої знання у школі та родині”, – ділиться модераторка кіноклубу Наталія Жебрик.

Найпершим кроком стало налагодження ефективної комунікації з учнями. Команда проєкту створила сторінку в інстаграмі, де розповідає про міські тематичні заходи та актуальні світові екопрактики.

Майстер-класи із сортування сміття, створення екоторбинок, тематичні дебати, тренінг з блогерства та конкурс зі створення відео на тему захисту довкілля – команда кіноклубу обирала такі активності, щоб дійсно зацікавити молодь і посилити чутливість до теми захисту навколишнього середовища.

Як приклад згуртованості громадян задля позитивних змін у довкіллі команда обрала стрічку “Просто зроби це” режисерки Емілі Джеймс. Документальний фільм знайомить зі спільнотою британських екоактивістів, які попри мирність своїх намірів часто потрапляють у конфліктні ситуації з правоохоронцями.

За словами модераторки кіноклубу, учнів вразила наполегливість героїв фільму, те, що вони залишаються вірними своїм поглядам та попри перешкоди продовжують боронити право на безпечне довкілля.

Нині команда кіноклубу очікує на рішення управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради щодо створення екогуртків в інших школах міста.

Довідка. Нині в Україні діє понад 300 кіноклубів мережі DOCU / CLUB: у школах, бібліотеках, громадських організаціях, центрах надання вторинної правової допомоги, при установах державної кримінально-виконавчої служби. У їхній колекції понад 140 документальних стрічок, зокрема лауреати та призери міжнародних конкурсів.

Дізнатися більше про діяльність мережі DOCU / CLUB можна на офіційній сторінці проєкту у фейсбуці. Щоб відкрити власний кіноклуб, досить подати заявку на сайті та пройти безоплатний онлайн-курс.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: DOCUDAYS UA-2019 путешествует по Украине: чем организаторы будут удивлять жителей Днепропетровщины?
Открытие путешествующего фестиваля документального кино о правах человека Docudays UA в Днепропетровской области