Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Електронна петиція: чи популярний цей інструмент громадської участі серед дніпрян?

Впродовж 2021 року жителі Дніпра створили 105 петицій на платформі єдиної системи місцевих петицій E-DEM. Більшість з них стосувалася тем благоустрою міста та будівництва (43 звернення) і транспорту та доріг (34 звернення). Але лише 3 петиції набрали необхідні 3000 голосів і отримали відповіді міської ради (2,9 %).

Зазначимо, що у 2020 році жителі Дніпра були активнішими як щодо створення електронних петицій (184 звернення), так і щодо їхнього підписання (11 звернень, або 6 %, потрапили на розгляд міської ради).

Нагадаємо, що з жовтня 2018 року для розгляду електронної петиції необхідно було зібрати не менше 1000 підписів впродовж не більше 90 календарних днів. Але у новій редакції Статуту територіальної громади міста, ухваленій у травні 2020 року, визначено необхідність збору на підтримку петиції не менше 3000 підписів впродовж цього ж періоду. Ця норма була підкріплена змінами до Положення про електронні петиції у вересні 2020 року.

Як бачимо, зміна правил призвела до зниження рівня використання дніпрянами такого інструменту громадської участі, як електронні петиції.

У травні 2021 року команда Мінцифри презентувала проєкт місцевих петицій у Дії, який надає можливість створювати, переглядати та підтримувати електронні петиції до органів місцевого самоврядування у мобільному застосунку Дія та на порталі ВзаємоДія.

Дніпро стало одним із десяти міст, де стартував цей проєкт, але на сьогодні справа не зрушилася з місця. Проєкт рішення міськради, яким Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Портал Дія» визначається офіційним вебсайтом для електронних петицій, опубліковано 22.06.2021 року й досі не підписано. Тож дніпряни продовжують використовувати для цього платформу єдиної системи місцевих петицій E-DEM.

Які петиції підтримали дніпряни у 2021 році та як відреагувала місцева влада?

  1. Розблокування аеропорту Дніпра для доступних міжнародних перельотів

Петицію підтримали 3090 осіб. Авторка зазначає, що аеропорт у Дніпрі фактично перестав відповідати статусу «міжнародного», адже з нього не літає жодна іноземна авіакомпанія. Із підписанням Угоди «Про відкрите небо» дніпряни ще більше відчувають себе в «програшній ситуації» в порівнянні з мешканцями інших великих українських міст, де аеропорти працюють прозоро та конкурентно. Вона закликає вжити всіх можливих заходів для відстоювання прав на користування можливостями, які надає Угода «Про відкрите небо» українським пасажирам, через місцевий аеропорт «Дніпро».

Електронну петицію «Розблокування аеропорту Дніпра для доступних міжнародних перельотів» було розглянуто 8 грудня 2021 року на 13 черговій сесії міськради. Після обговорення депутати проголосували й підтримали вищезазначену петицію («за» – 53, «проти» – 0, «утримався» – 1, «не голосував» – 1).

Рішення про підтримку електронної петиції

  1. Про збільшення щорічного бюджету на реалізацію проєктів «Бюджету участі Дніпра»

Петиція зібрала 3095 підписів. Пропонується внести зміни до Положення про Бюджет участі у м. Дніпрі й встановити щорічний бюджет участі в обсязі 0,5 % від загального обсягу дохідної частини бюджету Дніпровської міської територіальної громади, прийнятого на поточний рік.

Електронну петицію було розглянуто 8 грудня 2021 року під час 13 чергової сесії міськради. Після обговорення депутати проголосували й підтримали вищезазначену петицію з поправками («за» – 54, «проти» – 0, «утримався» – 1), а саме встановили обсяг щорічного бюджету участі на 2022 рік – 0,4 %, на 2023 рік – 0,45 %, на 2024 рік і наступні роки – 0,5 % від загального обсягу дохідної частини бюджету Дніпровської міської територіальної громади.

Рішення про підтримку електронної петиції

  1. Власне приміщення для театру «Віримо!»

Петицію підписали 3022 особи. Йдеться про те, що театр «Віримо!» орендує приміщення у Міському Палаці дітей та юнацтва, що значно ускладнює створення нових вистав та зменшує кількість глядачів, які можуть потрапити до театру. Для того, щоб створити умови для подальшого розвитку театру, збільшити кількість вистав та глядачів, театру «Віримо!» потрібен власний дім, сучасне театральне приміщення.

Електронну петицію було розглянуто 28 липня 2021 року на 9 черговій сесії міськради.

Депутати ухвалили наступне: автор петиції має надати власні пропозиції з переліком приміщень, в яких пропонується розміщення театру. У свою чергу департамент гуманітарної політики Дніпровської міськради має перевірити, чи можливо ці приміщення використовувати в таких цілях. Також вищезазначений департамент має підготувати перелік вільних приміщень, які перебувають у комунальній власності.

До речі, наразі триває збір підписів на 22 електронні петиції. Підтримати їх можна за посиланням.

 

Наталя Головата

«Новий формат»

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Збільшення фінансування «Бюджету участі Дніпра» та розблокування аеропорту для доступних міжнародних перельотів: підтримано дві петиції
У Дніпрі змінять правила створення е-петицій
У Кам’янському затверджено порядок розгляду електронних петицій
Мешканці Дніпра можуть подавати електронні петиції через портал «Дія»
Перший етап електронної демократії в Україні: Мінцифра запускає петиції в Дії