Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Протидія домашньому насильству, допомога дітям і робота терцентрів: підсумки-2021 та плани-2022 у сфері соцзахисту в Дніпрі

У Дніпрі створено повний цикл заходів для протидії домашньому насильству: працює «телефон довіри», мобільна бригада швидкого реагування на випадки домашнього насильства, а також «кризова кімната» – для тимчасового екстреного розміщення там постраждалих.

Про це під час річного звіту повідомила начальниця управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР Ганна Довготько.

«Ми одні з перших в Україні, хто створив у Центрі підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» окреме відділення для жінок, які не мають дітей та зазнали домашнього насильства. Адже така категорія проходить дещо інший шлях реабілітації та адаптації до нормального життя, ніж жінки, у яких є діти.

У 2021-му в нашому місті також було відкрито «Службу раннього втручання»: мульдисциплінарна команда працює із родинами, де виховують дитину з інвалідністю або дитину, яка має високий ризик отримання інвалідності. Така послуга допомагає зберегти для дитини сім’ю та навчити батьків повноцінно піклуватись про таку дитину.

Також було відкрито «Службу підтримки сімей», де надають допомогу родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Протягом 2021 року у відділенні «Служба підтримки сім’ї» отримали допомогу 44 сім’ї», – зазначила 13 січня Ганна Довготько.

Дніпро став одним із перших міст в Україні, де розпочали роботу асистенти дитини з інвалідністю під час інклюзивного навчання.

«Як правило асистентом дитини стає її мати, яка одержує за це зарплатню, соцпакет, пенсійний стаж, а дитина має можливість відвідувати навчальний заклад разом зі своїми однолітками та поступово адаптуватись у соціумі. При цьому разом з нею завжди є близька людина, яка готова в усьому допомогти», – розповіла начальниця управління-служби.

Крім того, дніпровські центри соціального захисту першими розпочали прийом дітей з пологових будинків. Протягом 2021 року було влаштовано 26 немовлят: 3 – усиновлено; 2 – під опіку; 1 – до дитячого будинку сімейного типу; 5 – повернуто рідним батькам; по 15 дітях ведеться подальша робота.

У свою чергу Ірина Максименко, начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР, розповіла, що у 2021 році у Дніпрі ухвалили нове положення про територіальний центр.

«Згідно з чинним законодавством, громадяни похилого віку, що мають дохід (пенсію) більше ніж 2 прожиткові мінімуми, повинні були сплачувати за послуги, які надає територіальний центр. Таких одержувачів послуг у нашому місті майже 10 тисяч. Це б призвело до соціального незадоволення у суспільстві та залишило б на самоті, без допомоги, велику кількість одиноких громадян. Це, до речі, сталось у Львові та Одесі, бо навіть пенсія у 4 тис. грн не дає можливості самотній людині сплачувати за надані їй послуги. За підтримки міського голови та з ініціативи департаменту депутати міської ради ухвалили рішення про підвищення бар’єра до 3-х прожиткових мінімумів, а громадяни віком 80+ взагалі стали обслуговуватись безкоштовно, незалежно від їхніх доходів», – розповіла Ірина Максименко.

Водночас Едуард Підлубний, заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики ДМР, розповів про плани на 2022-й рік.

«Нині триває реконструкція Індустріальної райради під центр надання адміністративних та соціальних послуг «Прозорий офіс». В одному місці будуть сконцентровані спеціалісти соціального захисту населення, центрів соціальних служб, ЦНАП, пенсійного фонду та центру зайнятості, які обслуговують лівобережну частину міста. Відкрити «Прозорий офіс» плануємо у 2022-му році.

Також цьогоріч буде розроблено проєкт на проведення реконструкції будівлі для організації роботи Самарського відділення терцентру.

За програмою «Бюджет участі» у 2022 буде реалізовано 3 проєкти на базі комунальних закладів та установ соціальної сфери: «Тренажер для бабусі» – у відділеннях територіального центру облаштують майданчики для занять фізкультурою та спортом для відвідувачів; зробимо сучасний простір для особливих дітей у терцентрі; «Дітям все найкраще» – облаштування відділення раннього втручання у комунальному закладі «Довіра»», – розповів Едуард Підлубний.

Повний звіт департаменту соціальної політики можна переглянути за посиланням на офіційній сторінці Дніпровської міської ради у Facebook.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Бюджет участі: дніпрян запрошують проголосувати за проєкт з протидії домашньому насильству
Страждаєте від домашнього насильства? Звертайтеся на «гарячу лінію» – 1547
Мешканці Дніпропетровщини можуть пройти онлайн-курс із протидії домашньому насильству «Дім (не)безпеки»