Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Що потрібно зробити власникам земельних ділянок у Дніпрі та області, щоб не втратити право власності

Нещодавно до Земельного кодексу України були внесені деякі зміни, що стосуються сертифікатів пайовиків, які ще не скористалися процедурою оформлення власності цих ділянок. Таким чином, до 1 січня 2025 року усі власники земель сільськогосподарського призначення повинні оформити своє майно в Державному реєстрі майнових прав.

Про це на пресконференції в ІА «Мост-Днепр» розповіла адвокатка Майя Сергєєва.

Вона відмітила, що спочатку «Реформа землі» 1999 року порушувала питання паїв, тих земельних ділянок, які були розпайовані в результаті ліквідації колективних колгоспів.

«Після 1 січня 2025 року ті паї, які не були оформлені, перейдуть у комунальну власність тієї територіальної громади, де вони розташовані, й вважатимуться «безгосподарними«, — сказала експертка.

Проте якщо власник незатребуваної земельної ділянки пропустить термін оформлення земельної ділянки з поважної причини, він може подати позов до суду про визначення додаткового терміну для оформлення.

Адвокатка проінформувала, що треба зробити для того, щоб оформити право власності.

«Для того, щоб оформити таке право, необхідно розробити технічну документацію, яка визначить межі паю, отримати кадастровий номер, внести цей кадастровий номер до Державного земельного кадастру й далі вже зареєструвати його в реєстрі майнових прав«, — поділилася вона.

Вона додала: що стосується інших власників або розпорядників земельних ділянок — то для них фактично нічого не змінюється.

«Якщо у Вас є старі державні акти, Ваше головне завдання — ідентифікувати земельну ділянку й отримати кадастровий номер, для того, щоб на публічній карті ця ділянка була позначена як власність певного громадянина«, — розповіла Майя Сергєєва.

Зі свого боку голова галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області Сергій Логутенко закликав громадян не поспішати з оформленням права власності.

«Більшість людей після перегляду роликів адвокатів, які підіймають паніку навколо цієї теми, почали хвилюватися відносно цього нововведеного закону. Проте цього робити не варто, оскільки часу ще вистачає«, — відмітив він.

Експерт уточнив, що не всі земельні ділянки потраплять під цей закон: «Як раніше повідомила Майя, ці правила стосуватимуться тільки власників паїв. У такому разі виникає питання: «Що робити із земельними ділянками в дачних кооперативах?». З практики, оформлення земельних ділянок на дачних кооперативах, які значаться для обслуговування садової ділянки, потрапляють до так званої «землі особистого сільського господарства». І швидше за все ділянки дачних кооперативів теж підпадуть під дію цієї зміни«.

Сергій Логутенко припустив, що незабаром пройти процедуру оформлення земельних ділянок можна буде онлайн.

«Наша країна з кожним днем активно розвивається. У зв’язку з модернізацією і діджиталізацією цілком імовірно, що скоро ми зможемо оформляти право власності за допомогою сучасних онлайн-ресурсів, таких як «Дія». Не виключено, що до 2025 року буде достатньо просто сфотографувати наші документи, завантажити дані й додаток сам внесе зміни й розішле інформацію по усіх необхідних службах. Якщо таке дійсне станеться, це значно скоротить час для проходження цієї процедури«, — поділився він.

На думку експерта, цей закон ніяк не вплине на ситуацію з продажем земельних ділянок, ані з точки зору ціни, ані з точки зору логістики оформлення документів.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Ветеран АТО з Дніпра, який виступав у Києві проти свавілля Держгеокадастру, припинив голодування
Хто має право на безоплатне отримання земельної ділянки в Дніпрі