Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Україні скоротять кількість пологових будинків через нові вимоги від НСЗУ

Під скорочення потраплять медустанови, де народжується менше ніж 150 дітей на рік, — їх в Україні налічується майже 70. У Дніпропетровській області таких відділень два — у Першотравенську й Марганці.

Про це в пресцентрі телеканалу Відкритий розповіла начальниця управління Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка.

У 2022 році в Україні закриють частину пологових будинків. Це пов’язано з новими вимогами щодо кількості пологів, які висунула Національна служба здоров’я. Під скорочення потраплять медустанови, де народжується менше ніж 150 дітей на рік. Така ініціатива покликана понизити смертність немовлят в Україні.

Тепер НСЗУ укладає угоди про надання медичної допомоги при пологах, якщо за період з 1 квітня по 30 вересня 2021 р. було надано допомогу щонайменше 75 породіллям, зокрема й надання медичних послуг.

«Більшість медичних асоціацій розуміють, для чого НСЗУ підіймає вимоги якості. НСЗУ два роки контрактувала всі пологові відділення. Водночас формується регіональна політика, на місцях працюють засновники й департаменти. Вони також бачать, що відбувається на місцях. Насправді вже давно на регіональному рівні вони могли б самі вводити зміни, поза нашими вимогами, якісні, правильні, ефективні маршрути пацієнтів. Думати, що робити з відділеннями, як їх профілювати, перепрофілювати і як давати друге дихання для того, щоб мати можливість не втрачати на медичних послугах«, — пояснила Наталія Шуліка.

Тариф на медичні послуги з надання медичної допомоги при пологах, передбачених специфікаціями, визначається як ставка на пролікований випадок і складає 15 101 грн. Додатково застосовується коригувальний коефіцієнт при наданні комплексних медичних послуг матері й дитині, який дорівнює 1,3.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: