Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Майже 9 млн людей скористалися програмою єПідтримка: на що витрачають найбільше

За перші два місяці зі старту єПідтримки понад 8,9 млн українців долучилися до програми. З 14 лютого українці  старші 60 років можуть витратити 1000 грн, нараховану за програмою єПідтримка, також на оплату житлово-комунальних послуг. За минулий тиждень вони витратили на це майже 28 млн грн. Незабаром, з 14 березня, таку можливість також матимуть  люди з інвалідністю І та ІІ груп. 

Програма єПідтримка працює вже два місяці.  За цей час майже 9 мільйонів українців отримали від держави кошти за вакцинацію,  3,4 млрд грн наші громадяни вже витратили. Традиційним лідером за витратами коштів є придбання книжок — на літературу українці витратили 1,2 млрд грн. Проте ми постійно вдосконалюємо програму та розширюємо можливості учасників. З 14 лютого українці поважного віку можуть оплатити комунальні послуги за програмою, на це вже витрачено 28 млн грн”, — зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Так, найпопулярнішими за видами витрат стали:

  • книжкові магазини – 1,2 млрд грн;

  • кінотеатри –  711 млн грн;

  • спорт – 374 млн грн;

  • ліки – 366 млн грн;

  • театри, концерти та розважальні послуги – 364 млн грн;

  • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 354 млн грн;

  • освітні послуги, шкільне приладдя, спорттовари – 40 млн грн;

  • комунальні послуги  – 28 млн грн.

Нагадаємо, що відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі громадяни України від 14 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Офіційний старт програми відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через додаток “Дія”. На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.

Докладніше про те, як працює програма єПідтримка, можна дізнатися  за цим посиланням. Усі запитання та інструкцію з генерування COVID-сертифікатів можна:  знайти тут. Відповіді на найпоширеніші запитання учасників програми єПідтримка, можна знайти за посиланням.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Ковідна тисяча: ПриватБанк відкрив оформлення карток єПідтримка для підлітків
єПідтримка: вакциновані підлітки від 14 років отримають 1000 грн на освітні послуги
єПідтримку планують розширити на оплату освітніх та комунальних послуг
Купувати ліки за «ковідну» тисячу можуть дозволити ще одній групі населення
Відсьогодні українці можуть придбати ліки за кошти програми єПідтримка