Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Понад 70% українців відчувають себе щасливими: результати опитування

Відповідно до результатів опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, у грудні 2021 року щасливими або скоріше щасливими себе відчували 71% жителів України, 13% почувалися частково щасливими, частково ні, і 15% скоріше або зовсім не вважали себе щасливими.

Порівняно із минулим роком рівень щастя в Україні практично не змінився (у квітні 2020 року частка щасливих становила 68%,у грудні 2021 – 71%, різниця у межах похибки), і лишається вищим, аніж у період 2015-2017 рр. Зростання рівня щастя після 2017 року значною мірою пов’язане із покращенням матеріального становища населення у цей період.

Рівень щастя лишається неоднаковим для різних категорій населення країни.

За віком:

  • Рівень щастя є найвищим серед молодих людей віком 18-39 років (81%) та з віком зменшується, зокрема у групі віком 40-59 років щасливими є  67%, серед людей старше 60 років — 62%.

За рівнем добробуту:

  • Багатші люди, як правило, частіше кажуть, що вони щасливі, ніж бідні. Серед людей із низьким достатком (не вистачає на їжу або вистачає лише на їжу) щасливими себе вважають 56%, серед людей із середнім достатком (вистачає на їжу, одяг, можуть дещо відкладати) – 76%, серед людей із високим достатком (можуть дозволити собі дорогі покупки без особливих складнощів) – 86%.

За рівнем освіти:

  • Освіта має позитивний вплив на усвідомлення себе щасливим – чим вища освіта, тим вищий рівень щастя. Так, серед людей з неповною середньою освітою, щасливими себе вважають 61% опитаних, серед людей з вищою освітою – 79%.

За місцем проживання:

  • Дещо більше щасливих людей – серед мешканців західних областей (75%), і менше – в південних областях (66%), на сході (69%) і в центрі (71%). Попри це, міські жителі на загал більш щасливі (72%), аніж ті, хто живе в сільській місцевості (67%).

За статтю:

  • За самооцінкою, чоловіки і жінки загалом приблизно однаковою мірою щасливі: серед чоловіків щасливими себе назвали 69%, серед жінок – 72% (різниця – у межах похибки).

Упродовж 3-11 грудня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням)  опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької і Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Соцопитування показало, скільки українців підтримують вступ України до НАТО
Опитування: українці підтримують вибори після війни
Соціологи зафіксували зростання довіри українців до російських наративів
Як почувається українська молодь?
Українці найбільше довіряють ЗСУ, Президенту, рятувальникам та СБУ: результати соцопитування