Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Добірка новин у сфері судівництва за березень 2022 р.

Березень у діяльності судової системи зі зрозумілих причин не був активним на події чи правові висновки. Однак є ціла низка важливої інформації, яку систематизували в UPLAN.

Щодо діяльності під час війни

Рада суддів України опублікувала рекомендації щодо роботи судів в умовах воєнного стану. Водночас Верховний суд опублікував Особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан. Також у Верховному Суді затвердили Рекомендації судам першої та апеляційної інстанції на випадок захоплення населеного пункту та/або суду чи безпосередньої загрози його захоплення.

У ряді судів загальної юрисдикції у зв’язку з війною не здійснюється правосуддя. У Верховному суді розробили карту таких територій, а також опублікували перелік судів, територіальну підсудність яких було змінено. У ДСА України зазначають, що станом на 28 березня не здійснюють правосуддя 137 (21%) апеляційних та місцевих судів. Пошкодженими або повністю зруйнованими залишаються 35 судів, 5% від загальної кількості (777) приміщень судів. 32 приміщення судових установ зазнали критичних ушкоджень: вибиті вікна, відсутнє електропостачання, теплопостачання, пошкоджені стелі, внутрішні двері, зазнали руйнувань внутрішні перегородки між кабінетами, пошкоджені зали судових засідань, відсутнє теплопостачання, водовідведення, електропостачання тощо.

З 25 березня відновив роботу сервіс «Список справ призначених до розгляду», доступ до якого був тимчасово обмежений з міркувань безпеки.

Рада суддів України на позачерговому засіданні 25 березня прийняла рішення про відтермінування надання відповідей на усі запити про публічну інформацію, які надійшли з початку введення воєнного стану в Україні – 24 лютого 2022 року.  Рішення діє до закінчення строку дії воєнного стану в Україні,

Для організації резервного каналу передачі даних судової влади передано систему Starlink, а отже можна сподіватися на стале функціонування відповідних інформаційних ресурсів.

На дипломатичному фронті Вища рада правосуддя звернулася до Верховного комісара Організації об’єднаних націй з прав людини Мішель Бачелет та до Директора Бюро з демократичних інституцій та прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі Маттео Мекаччі з проханням негайно ініціювати питання про виключення російської федерації зі складу ООН і ОБСЄ.

Європейський суд з прав людини ухвалив Резолюцію про наслідки припинення членства рф у Раді Європи у світлі статті 58 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Суддя Верховного Суду Тетяна Анцупова прокоментувала ухвалення ЄСПЛ Резолюції про наслідки припинення членства рф у Раді Європи.

Фінансування

Наказом голови Верховного Суду №30/0/82 від 11 березня 2022 року ухвалено рішення щомісячно й до закінчення воєнного стану перераховувати 60% суддівської винагороди суддів Верховного Суду на підтримку Збройних Сил України. Також рекомендовано усім суддям першої та апеляційної інстанцій обмежити свою винагороду: суддям апеляційних судів перераховувати 50% на допомогу ЗСУ, суддям першої інстанції – 40%.

Комунікація

Для зручності громадян Верховний Суд запроваджує додаткові контакти для надання інформації за зверненнями через телеграм-канали. Там можна отримати інформацію про стан розгляду справ, організацію роботи ВС в умовах воєнного стану, приймання й відправлення кореспонденції, а також іншу довідкову інформацію про діяльність ВС.

Цифровізація

ДСА України запровадила новий функціонал для трансляції судових справ, які мають значний суспільний інтерес. Державне підприємство «Центр судових сервісів» 11 березня 2022 року впровадило новий функціонал підсистеми відеоконференцзв’язку. Він стосується трансляцій судових засідань в режимі онлайн і полягає в значному спрощенні процедури.

Детальніше — у добірці повідомлень.

Новини

Роз’яснення та рекомендації

Статті, інтерв’ю, інформаційні матеріали

 

Матеріал підготувала Христина Тибінка,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN
у Львівський області

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Адмінпослуги й адмінпроцедура: підсумки серпня-вересня
Судівництво: підсумки вересня
Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки серпня-вересня
Судівництво: підсумки липня
Адмінпослуги й адмінпроцедура: підсумки липня