Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Добірка новин у сфері адмінпослуг та адмінпроцедури за квітень 2022 року

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №7269 про функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану, завдяки якому місцева влада отримає механізми оперативного управління громадами під час війни. Очікується, що друге читання і прийняття цього законопроєкту відбудеться вже на початку травня 2022 року.

Серед однієї з ключових пропозицій законопроєкту — удосконалення порядку надання адміністративних послуг в умовах воєнного стану. Зокрема передбачено зупинку строків надання адмінпослуг, якщо інше не встановить Уряд, та уніфіковано підхід до надання послуг, щоб вони по максимуму надавались на територіях, де немає бойових дій, проте з урахуванням наявних безпекових загроз (обмежений доступ до реєстрів тощо).

Експерти шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», на основі спільного дослідження Ініціативи «Право в умовах війни», підготували інформацію про поточний стан надання витребуваних адміністративних послуг.

Протягом квітня 2022 року Проєкт PROSTO продовжив надавати підтримку працівникам ЦНАП, які втратили можливість працювати за основним місцем зайнятості, Відтак здійснюється організація роботи ЦНАП у більш безпечних територіях України. Станом на 28 квітня 2022 року вже 37 працівників із 22 громад скористалися можливістю тимчасової релокації. Також фахівці Проєкту забезпечують надання психологічної підтримки співробітникам ЦНАП.

Наприкінці квітня відбулося перше з того часу, як почалася російська агресія, засідання кластеру з питань розвитку ЦНАП. Учасники кластеру обговорили проблемні питання роботи ЦНАП та потреби у підтримці. Зокрема наголошувалося на необхідності обладнання мобільних ЦНАП. Наразі цифрові валізи будуть передані тільки пілотним громадам у цільових регіонах Програми EGAP Фонд Східна Європа, що фінансується Швейцарією у партнерстві з Мінцифри: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Луганській та Одеській областях.

Від 1 травня на українців чекають важливі зміни, пов’язані з війною. Не всі внутрішньо переміщені особи будуть отримувати допомогу від держави. Від травня правила виплат допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) змінилися. Йдеться про щомісячну допомогу 2000 грн на дорослого та 3000 грн на дитину чи людину з інвалідністю. Від травня допомога виплачується лише переселенцям, які перемістилися з регіонів, де відбуваються бойові дії, або з окупованих місць (станом на 27.04 до переліку ввійшли 259 громад з 8 областей), або тим переселенцям, чиє житло внаслідок війни виявилося зруйнованим або непридатним для проживання (про що надана заявка в «Дії»). Інші категорії переселенців не будуть отримувати допомогу.

Мінцифри спільно з Міністерством соціальної політики зібрали на порталі єПідтримка всю важливу інформацію про всі види допомоги для ВПО.

Змінився порядок продовження та перепризначення всіх видів соцвиплат. Кабінет міністрів України скасував процедури, пов’язані з наданням підтверджувальних документів для продовження виплат чи їхнього перепризначення. На практиці це означає, що якщо раніше до певного терміну потрібно було подавати до соціальної служби документи для продовження виплат, то тепер соціальні виплати будуть нараховуватися автоматично. А документи потрібно буде надати через місяць після припинення воєнного стану.

На період воєнного стану спрощено порядок отримання соціальних послуг стаціонарного, паліативного та догляду вдома.

В Україні відновлено проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.

На початку квітня сервісні центри МВС відновили складання практичного іспиту на категорію «В», а вже в середині місяця у МВС запрацював сервіс, за допомогою якого громадяни України можуть онлайн отримати витяг про відсутність судимості.

На початку травня 2022 року надають послуги громадянам в умовах війни 122 сервісні центри МВС у 21 області України.

На початку квітня Державна міграційна служба відновила на офіційному вебсайті можливість оплати послуги з оформлення паспорта громадянина України у формі картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон за допомогою електронного сервісу «Онлайн-оплата послуг».

У першій половині квітня Мінцифри повернули в «Дію» посвідчення водія та техпаспорт. Також у «Дії» було відновлено можливості внесення змін чи закриття ФОП та реєстрації ТОВ на підставі модельного статуту .

У середині квітня у мобільному застосунку «Дія» з’явилися такі нові цифрові послуги як отримання статусу та допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також подання заяв про пошкоджене під час війни майно як фізичними, так і юридичними особами.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що станом на 25 квітня 2022 року понад 2 мільйони людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи після впровадження воєнного стану.

Найбільше людей після широкомасштабного воєнного вторгнення росії перемістились до Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Вінницької та Київської областей.

«За 6 днів через «Дію» зареєструвались 225 тисяч людей. Ми вже бачимо, що принципово скоротилися черги, люди тепер не будуть очікувати тижнями, щоб зареєструватися, а працівники ЦНАП та управлінь соціального захисту населення нарешті зможуть ночами відпочивати», — прокоментувала Марина Лазебна.

Найбільше внутрішньо переміщених осіб зареєструвалися через застосунок «Дія» у Львівській, Київській, Харківській, Дніпропетровській та Закарпатській областях.

Мобільний застосунок «Дія» незабаром поповниться новими послугами. Зокрема міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував появу таких послуг, як реєстрація шлюбу та народження дитини онлайн, а також низку сервісів для ФОП. Зокрема, сервіс «єМалятко» буде перенесено в мобільний застосунок «Дія», щоб кожен українець після народження дитини міг її зареєструвати з власного смартфона, без стояння у чергах у РАГСІ, як раніше.

Ще більше інформації – у добірці новин та повідомлень:

Законопроєкт №7269 щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану

Розвиток та підтримка мережі ЦНАП

Надання адміністративних послуг для ВПО

Надання адміністративних послуг соціального характеру та соціальних послуг

Надання адміністративних послуг у сфері ДРАЦС

Надання паспортних адміністративних послуг

Надання адміністративних послуг МВС

Надання адміністративних послуг, які потребують доступу до державних реєстрів

Цифровізація адміністративних послуг

Матеріал підготувала Анна Колохіна
голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Дніпропетровській області

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Вплив закону про адмінзбір на громади в умовах війни
Із початку війни у ЦНАПах Дніпропетровщини надали понад 365,3 тис адмінпослуг
Зміни у системі надання адмінпослуг та новини зі сфери публічного адміністрування (11 – 20 червня)
Адмінпослуги та адмінпроцедура: подкаст про підсумки травня
Добірка новин у сфері адмінпослуг та адмінпроцедури за травень 2022 року