Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Думки українців щодо прийнятності відмови від вступу до НАТО розділилися практично порівну

За останні декілька місяців у рамках перемовин із росією широко обговорюється питання, що, можливо, Україна відмовиться чи відкладе вступ до НАТО, але при цьому отримає гарантії безпеки від провідних держав світу.

У рамках всеукраїнського опитування громадської думки «Омнібус», яке протягом 13-18 травня 2022 року провів Київський міжнародний інститут соціології, респондентам ставилося запитання, наскільки в таких умовах буде прийнятною відмова України від вступу до НАТО.

Думки українців розділилися практично порівну. Так, 42% вважають, що в нинішніх умовах може бути прийнятно замість НАТО отримати гарантії безпеки від таких держав, як США, Велика Британія, Німеччина, Франція тощо. Але водночас 39% продовжують наполягати, що лише вступ до НАТО зможе забезпечити безпеку Україні й тому відмовлятися від цього не можна.

При цьому, 19% респондентів або не визначилися зі своєю думкою, або взагалі не погодилися із жодним із цих тверджень.

Готовність до відмови від НАТО та отримання гарантій безпеки зростає із Заходу на Схід – з 35% до 50%. Разом з цим із 46% до 25% стає менше тих, хто наполягає на саме курсі на вступ до НАТО.

Упродовж 13-18 травня 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computerassistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2000 респондентів.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців