Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Дерусифікація: жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста

Жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста. Так, у системі місцевих електронних петицій з’явилася петиція за перейменування міста Павлограда та повернення історичної назви – Матвіївська Слобода.Про це пише Суспільне.

Автор петиції Євген Молдованов зазначає, що місто назване на честь спадкоємця престолу Російської імперії Павла Першого, який «нічим для міста не відзначився, в ньому не жив та навіть не бував», а лише провадив колоніальну політику щодо України.

«Колишня слобода Матвіївка Самарської паланки, яка була названа на честь осадчого тодішнього поселення – відставного старшини Війська Запорізького Низового Матвія Хижняка (Хижняківського), з приходом московських загарбників була перейменована спочатку в честь окупаційного військового формування Луганського пікінерного полку – слобода Луганська. Згодом населений пункт було перейменовано в честь спадкоємця престолу Російської імперії – Павла Першого«, – написав автор.

У системі зареєстрована ще одна петиція з пропозицією перейменування міста, але на честь»героїв сьогодення». Її авторка Марія Перебитюк зазначає, що варіанти мають запропонувати самі жителі міста.

«Місто було перейменоване на Павлоград Катериною Другою, яка знищувала козацькі січі на українських землях та ін. Місто було назване на честь Павла Першого, російського імператора. Для того, щоб рідну Україну нічого не зв‘язувало з країною-агресором, пропоную перейменувати місто на честь героїв/подій українсько-російської війни, варіанти запропонують павлоградці«, – мовиться у документі.

У системі також є петиція проти перейменування міста. Її автор Сергій Борисов пропонує «відтермінування справи про зміну назви міста Павлоград».

Петиції зареєстровані в системі 16 та 17 червня. Жодна з них ще не набрала тієї кількості голосів, яка необхідна для розгляду місцевою владою.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Образ ветеранів в українському суспільстві: результати опитування
«Я розлючений, бо загинули мирні жителі» – Верховний Комісар ООН у справах біженців про потрощену багатоповерхівку у Дніпрі
Підтримка в розробці проєктів відбудови – нова можливість від «U-LEAD з Європою»
Що думають українці про рух України до членства в ЄC? Результати опитування
Де в Дніпрі є місця в шелтерах для переселенців з Донеччини та Луганщини?