Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Громади Дніпропетровщини обговорили підтримку громадських ініціатив

Десятки тон зібраної та переданої допомоги, тисячі вареників та банок з тушонкою для захисників, сотні ініціатив. Про роботу волонтерів громад Дніпропетровської області можна написати не одну розповідь. З перших днів війни у кожній громаді створився осередок активності, де готують, шиють, пакують, розподіляють, шукають – одним словом допомагають захисникам, переселенцям та мешканцям.

Часто представники місцевого самоврядування самі ставали волонтерами, власним прикладом об’єднуючи навколо себе активних і небайдужих громадян громади. Проте волонтерський рух не може тривати постійно. З часом люди втомлюються, активність спадає і на цьому етапі важливою є роль представників органів місцевого самоврядування. Головне завдання яких – підхопити громадську активність, надати підтримку та забезпечити постійне інформування та комунікацію з мешканцями, –  зазначила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

Про те, якими можуть бути інструменти залучення громадського сектору до місцевого розвитку в умовах воєнного стану, дізналися учасники інформаційної сесії, яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

Вікторія Троценко, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області, ознайомила учасників з порядком участі ОМС в організації та підтримці діяльності громадських організацій в умовах воєнного стану.

Завданням місцевого самоврядування є створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства, налагодження ефективної взаємодії та залучення громадських активістів до партнерства. Від представників влади вимагається постійна комунікація, пояснення прийнятих рішень дій та відповіді на питання, які виникають у громадськості. Правильна і вчасна комунікація під час кризи є дуже важливою, — наголосила експертка.

Також Вікторія Троценко пояснила правові аспекти створення та функціонування громадських організацій в період дії воєнного стану. За її словами формалізація громадського об’єднання надає більші можливості для активістів та волонтерів.

Часто людей відлякує необхідність проходження бюрократичних процедур для реєстрації громадської організації. Але це можливість отримати фінансування та грантову підтримку для реалізації проєктів, — розповіла Троценко. Також вона підкреслила, що під час воєнного стану реєстрація ГО може здійснюватися в електронній формі.

Про практичні кейси ефективного залучення громадського сектору в умовах воєнного стану розповів Михайло Шелеп, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Рівненській області. Він розповів про взаємовигідну співпрацю між представниками третього сектору та органів місцевого самоврядування, а також наголосив на важливості закріплення сили об’єднання громадськості та влади.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Експерти U-LEAD надали рекомендації щодо організації соціальної роботи в громадах в умовах війни
Про алгоритми балансування місцевих бюджетів дізналися фінансисти Дніпропетровщини
Яка процедура отримання компенсації за примусове відчуження майна – роз’яснення експертів U-LEAD
31 громада Дніпропетровщини отримала електрогенератори від U-LEAD
Потужний тил: як громада з Дніпропетровщини допомагає захисникам і переселенцям