
Завдяки проєкту «Екстрена допомога, стійкість та захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні» до людей, які евакуювалися до Дніпра, щотижня приїздить команда спеціалістів. Це психолог, соціальний педагог, аніматори, кризовий консультант і фасилітатор. Внесок кожного співробітника Карітасу дуже цінний, бо одночасно вони опікуються і дітьми, і дорослими. Про це повідомляють у благодійному фонді «Карітас Донецьк» у м. Дніпро.
Кризовий консультант Карітасу Ольга говорить, що особливо часто до неї звертаються із запитанням — як повернути мотивацію жити далі. Коли ти ще думками й душею вдома, коли не знаєш як діяти далі, бо все ще думаєш, що ще якийсь час, і все завершиться, і можна повертатися у рідне місто. Як шукати роботу, постійне житло, коли ти ще всередині на роздоріжжі.
Невизначеність дорослих, їхній розпач, апатія та сумніви дуже впливають на стан дітей, а також на родинні взаємини в цілому.
Саме тому проводиться робота і з дітьми, і з батьками.
А ще більше уваги – людям похилого віку. Вони взагалі відчувають себе безпорадними та покинутими.
Пані Олександрі з Донецької області 82 роки. Війна її застала в Маріуполі. Жінка тікала з-під обстрілів та знайшла прихисток у Дніпрі. Але всі її близькі залишились на окупованій території.
Важко описати всю гаму почуттів, які відчуває ця самотня жінка — розпач, втрата орієнтирів, відчуття страху та невпевненість у завтрашньому дні, помножені на поважний вік.
Карітас доклав зусиль, аби жінка не почувалась тут самотньою. Їй надали психологічну підтримку, а також грошову допомогу за проєктами по підтримці ВПО.
Загалом психологи та кризові консультанти Карітасу проводять колосальну роботу з людьми, які постраждали від війни, і постійно проходять навчання, щоб надавати послуги якісно.
Останнього разу для спеціалістів благодійного фонду пройшло навчання щодо підходу — кейс менеджменту в проєктній роботі, де вони ознайомилися із методологію і візією цього напряму.