Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Майстер-клас просто неба: мешканців Дніпропетровщини навчали надавати домедичну допомогу

Дніпропетровщина долучилася до всеукраїнської акції «Запустимо серце разом». На безкоштовному майстер-класі усіх охочих навчали домедичній допомозі. Діти та дорослі працювали з дефібрилятором, робили непрямий масаж серця, допомагали відновити дихання. Як це було – у фоторепортажі. 

«У сучасних умовах вміння надавати домедичну допомогу – одне з найголовніших. Ми навчали адміністраторів ЦНАПів цьому. Приємно, що ще більше мешканців можуть опанувати такі навички. Це дуже важливо», – сказав заступник голови Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

У парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка зібралися десятки містян.

Навчитися основам домедичної вирішили спробувати і дорослі, і діти.

«Мені подобається допомагати людям. У школі є волонтерський центр – ходжу туди плести сітки, – розповіла 16-річна Даша. – Сьогодні спробувала робити масаж серця. Головне – правильно натискати на грудну клітину та робити це 120  разів на хвилину. Якщо зупинилося серце – так можна врятувати людину».

Навчали – досвідчені медичні тренери.

«Якщо у людини зупинилося серце, у нас є 3-5 хвилин, щоб запустити його. Потім – кисневе голодування мозку та непоправні зміни. Під час війни медична система перевантажена і «швидка» може не встигнути доїхати. Навчитися проводити серцево-легеневу реанімацію на складно. Мій син вміє це з 7 років», – сказала засновниця та голова фонду «Smart Medical Aid» Ірина Рибінкіна.

Правильно робити серцево-легеневу реанімацію тренувалися на спеціальних манекенах.

«Чудово, що зявилась можливість потренуватися. Особливо для людей, які ніяк не повязані з медициною. Життя непередбачуване, такі знання можуть знадобитися будь-коли», – сказала дніпрянка Жанна.

Вчилися й працювати з дефібрилятором.

Серед учасників зустрічі зірковий гість – соліст гурту ТНМК Олег Михайлюта. Нові навички Фагот опанував за лічені хвилини.

«Поки в моєму житті не було випадків, щоб потрібно було реанімувати людину. Сьогодні вперше спробував цьому навчитися. Виявилось доволі просто. Вважаю, що таке вміння точно не буде зайвим», – поділився Олег Михайлюта.

Зустріч організували благодійні фонди «Razom for Ukraine» та «Smart Medical Aid» за підтримки фонду «Пісні, народжені в АТО».

«Під час війни важливо дбати не лише про військових. Але й про цивільних. Вміння надавати першу домедичну допомогу може зберегти життя. Це потрібно кожному», – розповіла віце-президентка організації «Razom for Ukraine» Любов Шипович.

Дніпро – вже друге місто, у якому пройшла акція «Запустимо серце разом». Стартувала ініціатива у Львові.

«Днями в одному з торговельних центрів міста людині стало зле. Поки їхала «швидка», чоловікові вже робили непрямий масаж серця. Це були не медики, а звичайні відвідувачі. Завдяки своєчасній допомозі людина вижила. Ситуації бувають різні – чудово, якщо якнайбільше мешканців знатимуть, як поводитися», – розповіла представниця благодійного фонду «Пісні, народжені в АТО» Наталія Шуліка. 

У Дніпрі організатори планують встановити три дефібрилятори у місцях масових скупчень людей.

Життєво важливі прибори з’являться у торговельно-розважальних центрах та на залізничному вокзалі.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: «Запустимо серце разом»: вже завтра у Дніпрі – безкоштовний майстер-клас з домедичної допомоги
У дніпровському парку імені Тараса Шевченка усіх охочих навчатимуть домедичній допомозі
У Дніпрі проводять тренінги домедичної допомоги для мешканців міста
У Дніпрі цивільних навчають надавати першу домедичну допомогу
У Дніпрі проводять тренінги з надання першої домедичної допомоги