Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


«Океан добра» серед пустелі війни: допомога людям з інвалідністю, які прибули до Дніпра

Громадські організації людей з інвалідністю (далі ГОІ) з перших днів повномасштабної війни включилися у допомогу постраждалим. Серед лідерів ГОІ багато жінок, які роблять часом неможливе, щоб допомогти Україні.

Саме про таких жінок розповідає проєкт «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) та фінансується Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF).

Знайомтесь  ̶  Ольга Волкова, мобілізаторка проєкту, очолює Громадську організацію людей з інвалідністю «Океан добра» (м. Дніпро) (організація  ̶  член НАІУ), яка долучилася до допомоги тим, хто її потребує найбільше, а також ініціаторка створення у Дніпрі Центру тимчасового перебування осіб з інвалідністю, осіб похилого віку та їхніх родин.

Про діяльність Ольги Волкової повідомляє НАІУ.

«24 лютого був страшний день,  ̶  розповідає Ольга про те, як зустріла перший день широкомасштабної війни.  ̶  У цей день ми в організації збиралися міняти статут, планували відкрити Центр у центрі міста, без проживання, вже було знайдено приміщення, зроблено ремонт і підготовлено під наші потреби. І в цей день я дізнаюся, що всі плани доведеться змінити.  Спершу ми евакуйовували мешканців м. Дніпро, що мають інвалідність. З комфортом, посадкою у спеціальному місці з платформами на зручному рівні. Були спеціально виділені вагони і прямими поїздами, в яких люди одразу вирушали за кордон».

Так виїхали 445 чоловік, з яких практично усі ‒ люди з інвалідністю та їхні супроводжуючі особи. Потім навпаки ‒ стали зустрічати евакуйованих у Дніпрі. Побачивши незадовільні умови, з якими зіштовхуються люди з інвалідністю у Дніпрі, в «Океані добра» вирішили створити Центр тимчасового перебування для тих, хто тікає від війни. Міськвиконком Дніпра виділив приміщення, а міський департамент охорони здоров’я допоміг з ліжками та багатьма іншими потрібними на перший час речами. Палати облаштували усім необхідним: ортопедичні ліжка, постільна білизна та доступний санвузол. Для мам із дітками тут спеціальні кімнати. Кожного забезпечують речами першої необхідності. Центр відкрився 24 березня 2022 року і за цей час там побували 869 людей. Центр надає тимчасовий прихисток людям з інвалідністю, особам літнього віку та їхнім родинам.

«Серед мешканців нашого центру є і люди після інсульту, так звані «лежачі», які без необхідної реабілітації та соціалізації стають прикуті до ліжка на багато років,  ̶  ділиться Ольга Волкова про роботу центру.  ̶  Коли після приїзду до нас вони приходять до тями, санітари вивозять їх на кріслах колісних на вулицю погуляти, коли такі от бабусі після місяців у підвалі отримують нове життя — зачіски, манікюр, який і до війни не робили, то вони оживають, розквітають і навіть починають ходити з ходунками. Всупереч війні, вони знову хочуть жити!»

Протягом усіх семи днів, поки людина перебуває у Центрі тимчасового перебування, у ГО «Океан добра» формуються групи та підшукуються можливості переправити людину або на Захід України, або за кордон ‒ на постійне місце перебування до закінчення війни.

У Центрі тимчасового перебування санітарами працюють студенти Дніпровського державного медичного університету. А нещодавно Ольга та її організація провели дуже корисний тренінг, під час якого навчали волонтерів та медичних працівників, як правильно евакуювати людей з інвалідністю. Мета тренінгу ‒ допомогти тим, хто евакуює людей з інвалідністю та лежачих людей робити це так, щоб не нашкодити ні собі, ні тим самим особам.

ГО «Океан добра» співпрацює з багатьма волонтерськими організаціями, продовжує добру справу і дарує промінчик світла усім, хто цього потребує. Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй також підтримали гуманітарну місію Центру. Дякуємо Ользі, пишаємося нею та всіма, хто не залишився осторонь у цей складний і важливий для всієї країни час.

*** *** ***

Проєкт «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні» спрямований на посилення лідерства та участі жіночих організацій громадянського суспільства ‒ ОГС та мереж жінок з інвалідністю та жінок, які мають дітей з інвалідністю, у гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний фінансовий механізм, призначений виключно для підтримки участі жінок у миробудівництві та гуманітарному реагуванні. WPHF це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва. WPHF – це інноваційне партнерство між державами-членами, ООН та громадянським суспільством, у якому всі зацікавлені сторони представлені в його глобальній Фінансовій раді.

Отримати додаткову інформацію про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги та його роботу в усьому світі можна на сторінці фонду: www.WPHFund.org та www.WPHFund.org/

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців