Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


У Дніпрі провели тренінг з евакуації маломобільних людей

У Дніпрі провели тренінг, де навчали волонтерів та медпрацівників, як евакуювати людей з інвалідністю. Організаторка тренінгу, голова громадської організації «Океан добра» Ольга Волкова розповіла Суспільному: навчають правильно поводитися та спілкуватися з людьми.

«Допомогти людям з інвалідністю, лежачим, треба так, щоб не нашкодити собі, і не пошкодити людині її колісне крісло або якісь інші засоби, які дорого коштують і які важко отримати, а під час війни взагалі неможливо«, — говорить Ольга.

Для волонтерів та охочих

На тренінг також запросили людей з інвалідністю. Вони самі розповідали, як краще допомагати.

Ярослав Корнієнко — координатор волонтерів, займається евакуацією. Каже, прийшов отримати знання.

«Я можу поділитися тим, як координувати процес. Але щодо медичної і фізичної допомоги людям, мені є чому повчитися. Хоча вже сотні людей пройшли через наші руки, але не факт, що ми все робили правильно«, — зазначив чоловік.

До війни такі тренінги проводили для працівників ДСНС. Зараз планують проводити їх для волонтерів та інших охочих. Про майбутні заходи можна дізнатися на сторінці громадської організації у Facebook.

Центр тимчасового перебування людей з інвалідністю

З 24 березня у Дніпрі працює створений організацією центр тимчасового перебування людей з інвалідністю. Тут живуть переселенці з зони бойових дій.

Пані Ларису волонтери евакуювали з Бахмута. Їхати жінка не хотіла до останнього, аж поки снаряд не потрапив в її будинок.

«Я не ховалася, тому що нереально сховатися. Це ж лічені секунди – ти ж не знаєш, що до тебе зараз прилетить. Я нікуди не спускалася і не збиралася, тому що для мене це було проблемою«, — розповідає вона.

У центрі з людьми працюють студенти-медики та просто охочі допомогти. Один з таких – Олександр Потапов, він приїхав з передмістя Харкова, де проживав разом із хворою мамою.

«Ми 50 днів пробули без виїзду взагалі куди-небудь. Нас з мамою вивезли військові, поселили в метро в Харкові. Ми прожили там два тижні, мамі стало гірше, вона погано ходила. І нам порадили поїхати сюди в Дніпро, а з Дніпра вже кудись далі. Ми завантажили її в машину, але на пів дорозі вона померла«, — каже чоловік.

У Дніпрі Олександр поховав маму, а сам залишився працювати у центрі для людей з інвалідністю.

З кінця березня, за словами голови організації Ольги Волкової, у центрі вже побували 846 людей, здебільшого — лежачі хворі. Сюди приймали як переселенців з сім’ями, так і самотніх. Практично кожному підбирають подальше місце перебування: за кордоном або на заході України.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців