Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Від організації шелтерів до створення робочих місць для переселенців – на які проєкти можна отримати гранти?

Про реалізацію проєктів в умовах воєнного стану, актуальні конкурси та гранти, а також приклади можливих ініціатив дізналися учасники інформаційної сесії, яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області. У заході взяли участь представники громад із Дніпропетровської та Кіровоградської області.

З початком війни кількість конкурсів та пропозицій від донорів не тільки не зменшилася, а навпаки суттєво збільшилася. Крім того, спростилися деяки умови підтримки та форми заявок. Щоб систематизувати інформацію про можливості для громад експерти U-LEAD підготували огляд актуальних конкурсів та грантів, а також ознайомили учасників з прикладами успішних реалізованих проєктів, — зазначила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

З представниками громад працювали експерти «U-LEAD з Європою» з управління проєктним циклом Олена Гладка та Олег Кулініч. Учасники дізналися про особливості розробки та реалізації проєктних пропозицій для швидкого реагування на грантові конкурси під час воєнного стану.

Наприклад, ініціатива «Shelter Ukraine» у співпраці з Razom For Ukraine підтримує соціальні ініціативи, які вирішують гуманітарні проблеми цивільного населення в умовах війни. В пріорітеті ініціативи громадських організацій, які працюють у населених пунктах до 250 000 населення. Можна отримати до 200 тисяч гривень благодійної допомоги. Гроші можна використати на облаштування прихистків для переселенців, придбання продуктів харчуванням, медикаментів, товарів першої необхідності, засобів гігієни для людей, які постраждали внаслідок воєнних дій. Також ініціатива може підтримати евакуацію цивільного населення.

Наявні гранти та конкурси мають особливі пріоритети, спрямовані на захист цивільного населення. Як бачимо, скорочені терміни розгляду заявок, змінені умови щодо співвідношення розміру гранту та власного внеску, статті витрат, строки реалізації проєктів. Крім того, багато конкурсів підтримують інтеграцію внутрішніх переселенців. Їхня мета — допомогти з адаптацією новоприбулих жителів та приймаючої громади. І саме це питання є найпріоритетнішим у сучасних грантових пропозиціях, — підкреслила Олена Гладка.

Цікавим для громад може стати конкурс проєктів із розширення економічних можливостей для внутрішньо переміщених жінок. У результаті в громаді можуть з’явитися нові робочі місця для жінок-переселенок. Також жінки-ВПО мають можливість отримати ресурси для започаткування власної справи, або об’єднуючись з іншими жінками створити мережевий проєкт.

Серед актуальних конкурсів є спрямовані на підтримку здатності громадянського суспільства діяти в умовах надзвичайних ситуацій. Серед пріоритетів – посилення та підтримка громадських організацій та їхня адаптація до воєнних умов, створення для них безпечних умов, моніторинг ситуації в країні. Наприклад, конкурс «Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах», який реалізується ІСАР Єднання у межах стратегічного партнерства з ЄС.

Також особлива увага донорів приділяється підтримці жіночих організацій та захисту прав жінок. Наприклад, у межах проєкту «Голос жінок і лідерство — Україна» жіночі організації можуть отримати грант для вирішення нагальних проблем, викликаних військовими діями рф проти України, з акцентом на потреби вразливих груп жінок та дівчат.

За словами Олени Тертишної, проєктна діяльність – це суттєвий внесок у розвиток економіки громади й країни. Команда регіонального офісу U-LEAD продовжує консультувати й підтримувати фахівців ОМС та громадських організацій у цій сфері.

Проєкти будуть, якщо ви зробите хоч один крок у напрямку залучення коштів і підтримки. Пам’ятайте, що битви виграють ЗСУ, а війни виграє економіка. Громади – це економіки країни. А отже, ваша щоденна діяльність – це внесок у перемогу України, — зазначила керівниця Регіонального офісу.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Старости Дніпропетровської області розповіли про проєкти, що об’єднують громади
Управління землями в умовах воєнного стану, — експерти U-LEAD продовжують роз’яснювати зміни до земельного законодавства
Фахівці громад Дніпропетровщини дізналися про зміни законодавства у сфері публічних закупівель
Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя
Експерти U-LEAD надали рекомендації щодо організації соціальної роботи в громадах в умовах війни