Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Як у Дніпрі працює повний спектр соціальних послуг для постраждалих від домашнього насильства

У Дніпрі розвивається система реагування на домашнє насильство. За словами директорки Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасії Тищенко, на сьогодні у місті  створено повний цикл усіх послуг, які допомагають постраждалим від домашнього насильства почуватися у цілковитій безпеці. 

«При нашому центрі діє три мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, функціонує денний центр для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою. Також є служба первинного психологічного консультування. При департаменті соціальної політики також є комунальний заклад, де можуть розміщуватися постраждалі – як одні жінки, так і з дітьми. Жоден випадок щодо домашнього насильства не залишається без уваги соціальних працівників. Тісно співпрацюємо з іншими дотичними службами у протидії домашньому насильству, щоб максимально комплексно допомогти постраждалим», — підкреслила Анастасія Тищенко.

Вона також додала: «З початку року мобільні бригади відпрацювали майже 800 звернень щодо домашнього насильства. З початку війни в країні до денного центру звернулося понад 130 осіб. А до кризових кімнат влаштовано 10 осіб».

Водночас фахівчиня соціальної роботи міського центру соціальних служб Валентина Ровна розповіла: «Наші мобільні бригади виїжджають на місця вчинення домашнього насильства. Про такі факти нам повідомляють як постраждалі особи, так і поліція. Є також й анонімні звернення від сусідів. Співпрацюємо також зі службою у справах дітей, медичною допомогою. Останнім часом до нас звертаються особи літнього віку, над якими знущаються родичі, сусіди. Звісно, допомагаємо, за необхідності влаштовуємо у відповідні заклади».

Центр підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» приймає жінок, зокрема й із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах чи постраждали від домашнього насильства.

«В умовах стаціонарного перебування жінки із дітьми отримують усі соціальні, психологічні послуги. Також забезпечено для них харчування та інші побутові послуги. Усе — цілком безкоштовно, тобто коштом міського бюджету. У нинішні часи ми приймаємо і внутрішньо переміщених осіб. Наразі у центрі перебуває п’ять сімей, тобто жінок із дітьми», – зазначила директорка центру Марина Земенкова.

Про випадки домашнього насильства можна повідомляти на телефон довіри центру соціальних служб (056-767-18-41) або мобільної бригади (056-785-73-60, 050-730-08-89, 067-610-58-01).

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Адаптація бізнесу до сучасних реалій: до Дніпра релокували понад 40 підприємств
Консультації з правових питань для ВПО: проведено чергову зустріч із мешканцями модульного містечка в Дніпрі
Отримати «гуманітарку», написати заяву про пошкоджене майно. На Дніпропетровщині працює хаб-переселенець з Попасної
Документування воєнних злочинів: статистика по Дніпропетровській області за 5 місяців
«Незламні»: БФ «ТАПС» запускає проєкт психологічної реабілітації свідків війни росії проти України