Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Довіра до інституцій, бажання вступу до ЄС та прийнятний сценарій припинення війни: результати опитування

Згідно з новим опитуванням Національного демократичного інституту (НДІ), українці як ніколи єдині перед обличчям повномасштабного вторгнення Росії.

Українці віддані демократичному розвитку країни, історичні 94 % респондентів зазначають, що для них важлива повноцінно функціонуюча демократія.

Попри повномасштабну війну, респонденти демонструють безпрецедентний оптимізм щодо майбутнього України: 87 % повідомили, що вони оптимістично налаштовані  щодо майбутнього країни.

Повномасштабне вторгнення Росії позначається на житті та фінансовому становищі людей, лише 5 % повідомили, що живуть комфортно на нинішній дохід.

Незважаючи на важкий фінансовий стан, українці роблять все можливе, щоб підтримати Збройні сили та співгромадян, що потребують допомоги: 78 % респондентів сказали, що жертвували гроші на підтримку армії, а 58 % – на гуманітарну допомогу. Більше половини країни прихистили або допомагали внутрішньо переміщеним особам.

Переважна більшість українців довіряє Збройним силам та керівництву країни. 97 % довіряють або повністю довіряють Збройним силам України, а 85 % довіряють Президенту Володимиру Зеленському. Уряд і Верховна Рада України також користуються високою довірою – 56 і 40 % відповідно. Рівень довіри також відображається у позитивній оцінці їхньої діяльності.

Українці також єдині в бажаннях та очікуваннях щодо вступу до Європейського Союзу та НАТО. 90 % відсотків респондентів на національному рівні хочуть, щоб Україна стала членом Європейського Союзу, при цьому найменші показники на Сході та Півдні на рівні 84 %. Прагнення вступити до НАТО підтримують більшість респондентів – 73 % на національному рівні.

Українці демонстративно не зацікавлені віддавати землю за мир. Єдиним прийнятним сценарієм припинення війни для українців є повернення Україною території, яку вона контролювала до 2014 року, що включає весь Донбас і Крим (89 %).

Загальнонаціональне дослідження було розроблено та проведено Національним демократичним інститутом в Україні. Польові роботи було виконано Київським міжнародним інститутом соціології з 2 по 11 травня 2022 року за допомогою методу комп’ютерної системи телефонних опитувань (CATI) із 2500 завершених інтерв’ю.  Опитування репрезентативне лише для дорослого населення, яке зараз проживає в Україні та користується мобільними телефонами. Території, які були непідконтрольні уряду України до 24 лютого 2022 року, були виключені з дослідження. Середня похибка для національної вибірки не перевищує +/- 3%. Це дослідження стало можливим за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Швеції, Міністерства закордонних справ, у справах співдружності та розвитку (FCDO) Великої Британії та Міністерства міжнародних справ Канади.

Повний звіт за результатами дослідження.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців