Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


У Дніпрі волонтери зустрічають з потягів маломобільних людей з обстріляних міст

Щовечора в Дніпрі на вокзалі волонтери зустрічають людей з інвалідністю з міст, які найбільше обстрілюються армією РФ. Деяких людей з потяга виносять, деякі пересуваються на візочку, пише Суспільне.

85-річну Ніну з Сіверська, Бахмутський район, допомогли вивезти волонтери, а на вокзалі її зустріли син з невісткою. Другого сина, каже жінка, кілька днів тому поранили під час обстрілів.

«І день, і ніч стріляють. Вікна повипадали і дах пробили. Сина та невістку прямо у дворі поранило«, — розповідає вона.

Зустріли й 90-річну Валентину з Бахмута. Жінка кілька днів тому поховала доньку. Волонтери вивезли її до Дніпра на кілька днів, далі вона поїде до сестри.

«Мені сказали, що волонтери подбають про мене. І посадять, і розмістять десь, і погодують. Мені ж далі їхати до Ізраїлю«, — говорить Валентина.

Провідник пасажирського вагону для людей з інвалідністю Олег Кобецький розповідає, більшість людей — лежачі. Їх доводиться транспортувати, годувати і переодягати. Все це провідники роблять у потязі.

Тих людей, кого на вокзалі ніхто не зустрічає, волонтери саджають до автівок та везуть до шелтеру для маломобільних людей.

«Нам дзвонять, просять допомогти. Кажуть адресу, стан людини, і наші екіпажі приїжджають забирають їх. Також ми співпрацюємо з іншими організаціями, які евакуюють людей«, — каже координатор евакуації маломобільних людей Ярослав Корнієнко.

У шелтері для людей з інвалідністю наразі живуть 123 людини, розрахований центр на 150. Годують переселенців три рази на день, інсулінозалежних — п`ять.

«Зараз це вже велика рідкість, коли у нас люди три дні побули і їдуть. Зазвичай, це чи переночувати, чи це вже більше місяця. Бо нікуди їхати та нікуди їх брати«, — розповідає голова громадської організації «Центр соціальної адаптації для людей з інвалідністю «Океан добра» Ольга Волкова.

У шелтер щовечора привозять людей з різних міст Донеччини, заселяють й без документів.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців