Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


У конкурсі САП переміг детектив Клименко: комісія визначилася, але є нюанси

19 липня конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури таки затвердила загальний рейтинг і проголосувала за подання цього рішення Генеральному прокурору, повідомляє ТІ Україна.

Фактичним переможцем став старший детектив НАБУ Олександр Клименко, а його заступником — прокурор Офісу Генпрокурора Андрій Синюк. Це було відомо ще 21 грудня 2021 року, утім комісія ніяк не могла затвердити свої ж оцінки. Однією з перепон було рішення ОАСК про скасування порядку роботу комісії. Однак рішення апеляційної інстанції досі відсутнє.

Якщо відповідність фіналістів вимогам закону “Про очищення влади” та “Про запобігання корупції” і отримання допуску до державної таємниці підтвердить Офіс Генпрокурора, голова комісії надішле подання на призначення цих кандидатів до Генпрокурора. На жаль, ОГП може тягнути з відповіддю і це призведе до затягування із призначенням на посаду переможців конкурсу.

Саботування конкурсу тривало від першого засідання і досягло апогею на етапі оголошення фінальних результатів. Президент неодноразово обіцяв обрати керівника Міжнародному валютному фонду, президенту США Джо Байдену та іншим партнерам. Але ці зобов’язання не були виконані.

У червні Україна отримала статус кандидата в ЄС. Однією з вимог Єврокомісії для початку переговорів про вступ в Євросоюз було завершення конкурсу САП.

«Викликом, з якими точно зіштовхнеться керівник САП, — це зовнішній вплив. Від роботи інституції залежить, чи отримає корупціонер обвинувальний вирок, чи буде виправданий. САП два роки намагалася достойно працювати з виконувачем обов’язків, але Офіс Генпрокурора неодноразово втручався у справи (наприклад, Татарова чи Юрченка). Обрання очільника необхідне для ефективної та незалежної роботи всієї антикорупційної екосистеми», — пояснює виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик. 

Олександр Клименко — старший детектив НАБУ, має понад 10 років професійного стажу, половину з якого працював у НАБУ, де брав участь у розслідуваннях справ щодо Олега Татарова, Романа Насірова, Олександра Онищенка, Олега Гладковського та інших.

Серед повноважень головного антикорупційного прокурора (окрім керівництва інституцією) — призначення і зміна прокурорів у справах, оголошення підозри топкорупціонерам, відповідальність за збереження таємниці досудового розслідування, комунікація з НАБУ та Офісом Генерального прокурора тощо. Його рішення безпосередньо впливатимуть на динаміку топкорупційних розслідувань.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Молодь Дніпропетровщини запрошують долучитися до всеукраїнського патріотичного конкурсу творчих робіт
Якщо мрієш про кар’єру в медіа: школярі Дніпропетровщини можуть взяти участь у всеукраїнському конкурсі «Репортер»
На Дніпропетровщині стартував відбір учасників для проєкту зі створення та підтримки молодіжних центрів
Стань новим молодіжним делегатом України до ООН: триває прийом заявок
Ветерани та родини полеглих захисників можуть отримати кошти на розвиток бізнесу