Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Адмінпослуги й адмінпроцедура: підсумки липня

Серед позитивних зрушень у сфері адмінпослуг та адмінпроцедури, які відбулися у липні, варто відзначити:

1. Відновлення строків надання адміністративних послуг у сфері будівництва.

Задля зручності замовників будівництва та підвищення прозорості надання цих адмінпослуг, заяви на видачу містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів забудови земельної ділянки подаються за вибором замовника:

  • через ЦНАП (або надсилаються рекомендованим листом до ЦНАП);
  • через електронний кабінет в Електронній системі (портал «Дія»).

2. Врегульовано механізм отримання документів про народження та смерть, які відбулися у зоні бойових дій.

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон (реєстр. № 7310), який передбачає, що для встановлення факту народження або смерті у зоні бойових дій, де українські лікарні й відділи ДРАЦС не можуть видати належні документи, родичі таких осіб можуть звернутися до будь-якого суду. Такі заяви розглядаються невідкладно й безкоштовно. Рішення суду після ухвалення надсилаються в РАЦС, де заявники зможуть отримати відповідні свідоцтва.

3. Громадяни, які евакуювалися з тимчасово окупованих територій, але не були там офіційно зареєстровані, можуть отримати статус ВПО. А ВПО без паспорта отримуватимуть соцпослуги та виплати.

4. У застосунку «Дія» можна буде оформити дозвіл на виїзд дітей за кордон. Це означає, що один із батьків може давати дозвіл на виїзд дитини до 16 років за кордон онлайн.

5. На порталі «Дія» можна оформити повторну видачу свідоцтв та витягів про народження, смерть, зміну імені та шлюб.

6. Розпочався процес ідентифікації актових записів в державному реєстрі актів цивільного стану.

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» оновило програмне забезпечення Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Завдяки впровадженню нової електронної інформаційної взаємодії реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) віднині вноситимуться до ДРАЦС на підставі відомостей, отриманих онлайн з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та Єдиного державного демографічного реєстру.

7. У липні розпочалося бета-тестування пенсійного посвідчення та е-посвідки у застосунку «Дія», а на порталі «Дія» можна буде зареєструвати ТОВ онлайн, без участі держреєстратора.

Серед проблемних питань залишається надання паспортних послуг.

Державна міграційна служба разом з поліграфкомбінатом «Україна» докладають багато зусиль задля відновлення довоєнних темпів виготовлення паспортних документів. Нещодавно Уряд ухвалив постанову, що під час воєнного стану дозволяє тимчасово виготовляти паспорти з новими чипами без електронного підпису. Це мало значно спростити й прискорити процес. Втім, протягом липня 2022 середній термін очікування замовлених біометричних документів складає не менше 2-х місяців, що значно перевищує визначені законодавством 21 робочий день.

За інформацією ДМС, протягом першого півріччя 2022 р. в Україні було оформлено понад 680 тис. id-карток та 1,7 млн паспортів для виїзду за кордон. Якщо порівняти ці показники з даними за 2021 рік (видано 1,8 млн id-карток та 2,1 млн закордонних паспортів), можна зробити висновок про те, що цього року відбувається зниження кількості оформлення id-карток та зростання попиту на отримання паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Деталі — у добірці новин та повідомлень.

Розвиток та підтримка мережі ЦНАП

Надання адміністративних послуг для ВПО

Надання адміністративних послуг соціального характеру, у сфері ДРАЦС та соціальних послуг

Надання паспортних адміністративних послуг

Надання адміністративних послуг МВС

Надання адміністративних послуг у сфері будівництва

Цифровізація публічних та адміністративних послуг

Матеріал підготувала Анна Колохіна
голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Дніпропетровській області

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: «Особливість наших моніторингових досліджень — надання рекомендацій для покращення рівня сервісу ЦНАП», — Анна Колохіна, координаторка Мережі UPLAN у Дніпропетровській області
Експертка розповіла про поразки й перемоги на фронті адмінпослуг у жовтні
П’ять років Мережі UPLAN: головне — це люди, на яких все тримається
Адмінпослуги й адмінпроцедура: підсумки серпня-вересня
Судівництво: підсумки вересня