Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Держава розширила коло осіб, яких не будуть мобілізувати в умовах воєнного стану: роз’яснення юристів ПГ «СІЧ»

29 липня Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт № 7481, згідно з яким право на відстрочку отримали особи, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або зникли безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час агресії проти України після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, коли в державі було запроваджено воєнний стан.

Юристи Правозахисної Групи «СІЧ» проаналізували законопроєкт і знайшли недоліки, які можуть призвести до правових колізій та неможливості реалізувати його на практиці.

На думку аналітика ПГ СІЧ Віктора Філатова, у початковому тексті документа не були враховані родичі та члени сімей учасників АТО, які загинули або зникли безвісті.

Другою проблемою стала невизначеність кола осіб, які можуть розраховувати на відстрочку від призову під час мобілізації.

Зокрема, було не зрозуміло чи поширюватиметься дія майбутнього закону на родичів та членів сімей цивільних заручників, політв’язнів, волонтерів та працівників комунальних служб, які загинули під обстрілами, виконуючи свої обов’язки, або зникли безвісти за інших обставин.

Рекомендації юристів були надіслані до Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

«На етапі доопрацювання законопроєкту, законодавці внесли до нього норми, які стосуються першої проблеми. Тобто родичі та члени сімей загиблих або зниклих безвісті учасників АТО також отримали право на відстрочку від призову під час мобілізації. Щодо другої, вказаної нами проблеми, жодних змін у фінальному тексті документа, за який проголосували народні обранці, не здійснено. У подальшому подібна невизначеність може призвести до правових колізій«, – пояснив Віктор Філатов.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Документування воєнних злочинів: статистика по Дніпропетровській області за 5 місяців
«Незламні»: БФ «ТАПС» запускає проєкт психологічної реабілітації свідків війни росії проти України
Три громади Дніпропетровщини потрапили до проєкту ЄС з підтримки переселенців
Вони будують життя з нуля: як Дніпро допомагає переселенцям
ЦНАПи області розпочали приймати заяви на компенсацію витрат за розміщення переселенців