Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Війна в Україні спричинила «тиху епідемію» ВІЛ: як себе захистити?

Під час війни люди страждають не лише від жахливих обстрілів і бомбардувань. Війна посприяла також розвитку «тихої» епідемії ВІЛ, туберкульозу та гепатиту.

Про це Відкритому розповіли керівник групи БО «БТ «100% ЖИТТЯ ДНІПРО» Дмитро Грицюк та голова правління БО «БТ «100% ЖИТТЯ ДНІПРО» Олександр Колесник.

ВІЛ, туберкульоз та гепатит нікуди не ділися. Благодійний фонд «100% ЖИТТЯ ДНІПРО» повідомляє про розвиток «тихої» епідемії цих захворювань. Ті, хто їх мають, повинні постійно приймати ліки, але потерпають від порушеного доступу до медикаментів. Зрозуміло, що рання діагностика теж перестала бути загальнодоступною.

«Саме з такою проблемою бореться наш фонд «100% ЖИТТЯ ДНІПРО». Ми впроваджуємо проєкти, направлені на надання психологічної, соціальної, консультативної, юридичної допомоги та забезпечення доступності ліків і діагностики для людей, які живуть з ВІЛ, ТБ і ВГС у м. Дніпро та області. Зокрема ми робимо все для того, аби тести були доступними для пацієнтів кожного лікаря нашої області», – розповів керівник групи БО «БТ «100% ЖИТТЯ ДНІПРО» Дмитро Грицюк.

Так, волонтери опікуються доступом для населення тестів на ВІЛ у медичних закладах Дніпропетровської області. Організація «100% ЖИТТЯ ДНІПРО» передали більше 5 тисяч тестів у заклади охорони здоров’я різних міст регіону: Павлограда, Новомосковська, Кам’янського та цілій низці закладів у Дніпрі.

«Також ми проводимо акції. Якщо ви бачите нашу палатку в центрі міста Дніпро – ви на крок ближче до здорового життя на 100%. Ми перевіряємо містян на ВІЛ та гепатит С. Для цього потрібна лише ваша згода та 15-20 хвилин часу на проявлення результату. Пам’ятайте, що тести наразі доступні абсолютно всім, а перевірятися треба кожні пів року для того, щоб бути повністю впевненими у своєму статусі», – пояснив голова правління БО «БТ «100% ЖИТТЯ ДНІПРО» Олександр Колесник.

БО «100% ЖИТТЯ ДНІПРО» є осередком БО «Мережа 100 відсотків Життя», яка на сьогодні є найбільшою і найрозвиненішою організацією, що захищає інтереси людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та туберкульозом, у країнах СНД і країнах Східної та Центральної Європи. Мережа визнана у якості стратегічного партнера Міністерством охорони здоров’я України у сфері забезпечення догляду й підтримки ВІЛ-позитивних людей.

Також організація створена для того, щоб захистити законні інтереси ВІЛ-позитивних людей, людей хворих на ТБ та ВГС, формувати толерантне ставлення суспільства до уразливих верств населення, проводити профілактику інфікування ВІЛ, туберкульозом та ВГС у середовищі уразливих груп і молоді.

«Місія нашої організації: спираючись на гуманістичні ідеали, поліпшувати якість життя людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, ТБ та ВГС шляхом об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін для надання психологічної, соціальної, консультативної, юридичної допомоги й адвокатування доступності ліків та діагностики для людей, які живуть з ВІЛ, ТБ і ВГС у м. Дніпро та області», – розповів Дмитро Грицюк.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів
ПГ «СІЧ»: Верховний Суд задовольнив позов про незаконне розголошення ВІЛ-статусу
Соціальні послуги людям, які живуть з ВІЛ: куди звертатися у Дніпрі
Куди звертатися за підтримкою ВІЛ-позитивним переселенцям у Дніпрі?
У Дніпрі до Дня пам’яті померлих від СНІД проведуть акцію «Вбивають не лише постріли»