Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Довідка ВПО та грошова допомога на проживання: де та як отримати в Дніпрі?

У Дніпрі відповідно до єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб офіційно зареєстровано 172 тис. ВПО, з них до 24 лютого — 33 тисячі. Водночас велика кількість переселенців офіційно не зареєстрована, а відтак — вони не мають права на отримання різних видів допомог. 

За словами заступниці начальника відділу прийому громадян Центрального району Центрального управління соціального захисту населення ДМР Марини Педенко, довідку ВПО мають право отримати громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які проживають на території держави на законних підставах, що перемістилися з тимчасово окупованих територій, а також місць, де тривають бойові дії.

«По її отримання можуть звернутися як повнолітні, так і неповнолітні особи, а малолітні та недієздатні — через законного представника. У Дніпрі люди можуть звернутися до Центрального, Лівобережного та Правобережного управлінь соціального захисту населення або через застосунок «Дія». Така довідка є офіційним документом, який потрібен для отримання державної допомоги, а також благодійної та гуманітарної, зокрема й від міжнародних організацій. А також, щоб влаштувати дітей до шкіл, дитячих садків, стати на облік у центрі зайнятості, отримувати соціальні виплати тощо», — розповіла Марина Педенко.

Вона також додала: «Маючи довідку ВПО, особа може отримати і державну грошову допомогу, яка виплачується щомісяця на період воєнного стану та ще місяць після його закінчення. Це 3 000 грн дітям та особам з інвалідністю та 2 000 грн — усім іншим. До відповідної заяви додається паспорт, ІПН, свідоцтво про народження дитини (за необхідності), номер поточного рахунка із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги, документ про статус особи з інвалідністю (за наявності). Подати заяву можна як до управління соцзахисту, так і через портал «Дія»».

Вікторія Задорожня родом з Донеччини, а нині мешкає у Дніпрі. Жінка оформила довідку ВПО через застосунок «Дія»: «Щоб мати її не лише в електронній формі, прийшла до управління соцзахисту роздрукувати. Загалом поки що облаштувалися у Дніпрі, маю роботу, діти у школі навчаються онлайн».

Інна Красічко завітала цього дня до управління соцзахисту, щоб внести нові дані щодо проживання у Дніпрі.

«Довідку ВПО оформила ще у червні. Оскільки змінила місце проживання у Дніпрі, вирішила прийти до управління, щоб внести нові дані. Мені швидко і кваліфіковано допомогли усе зробити, тож спокійна, що документи в порядку».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі працює безкоштовна психологічна лінії для жінок-ВПО “Ти не одна”
Понад 40 тонн гуманітарної допомоги: молодь Дніпропетровщини долучилася до допомоги шелтерам
У Дніпрі ведуть роботи з реконструкції гуртожитку для житла переселенців з Маріуполя
У Дніпрі матерів та дітей ВПО запрошують до участі в програмі психологічної підтримки
У Дніпрі відкрили сучасний мультимедійний коворкінг-центр