Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Нові скіли та гранти: як на Дніпропетровщині працевлаштовують переселенців та яких фахівців найбільше серед шукачів роботи

Працевлаштували на Дніпропетровщині за час війни 19,6 тис людей. Серед них й переселенці. Двісті безробітних зі статусом ВПО змінили професію. Ще двадцятьом погодили видачу мікрогрантів на відкриття власної справи. Про це під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Селякова.

За сім місяців війни до служби зайнятості області звернулося майже 6 тис переселенців. Всі вони були у пошуку роботи.

«Нерідко переселенці мали нерозірвані трудові договори. Та в умовах війни питання вирішується в односторонньому порядку. Для цього потрібна заява на ім’я роботодавця. Її людина передає до центру зайнятості. Далі справа за фахівцями служби»,  пояснила Наталія Селякова.

Знайшли своє робоче місце вже понад 1,5 тис переселенців. Найбільше людей пішло у торгівлю та промисловість. Влаштовувалися і у медзаклади регіону та транспортну сферу.

«Більшість з тих, хто ще залишається на обліку, службовці у минулому. Вони обіймали керівні посади, були менеджерами, інженерами та економістами. Таких 68%. Є серед шукачів роботи зі статусом ВПО й гірники, водії, зварники та продавці. Ще 11% не мають професії», сказала Наталія Селякова. 

Двісті переселенців наважилися на зміну професії. Перевчилися у Центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Тут викладають за одинадцятьма професіями. Газозварник, майстер манікюру, молодша медична сестра та інші. Це тривале навчання, але є й короткотермінові курси. Наприклад, програмування. Напрямок людина обирає сама»,  деталізувала Наталія Селякова. 

Ще двадцятьом переселенцям погодили мікрогранти. Вони прописали бізнес плани та долучилися до державної програми.

«Дніпропетровщина – одна з лідерів за кількістю заяв на отримання мікрогрантів, розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості. Урядова програма «єРобота» продовжується. Податися до участі можна через Дію. Достатньо заяви та бізнес плану. Зі складанням останнього можуть допомогти і наші фахівці».

Отримати можна від 50 до 250 тис грн. Претендувати на таку допомогу можуть як підприємці, так і новачки. З деталями програми «єРобота» можна ознайомитися за посиланням.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців