Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Перспективи отримання компенсації за зруйноване житло: позиція ПГ «СІЧ»

У результаті постійних обстрілів в Україні зруйновано тисячі житлових будинків та інших об’єктів нерухомості. Цілком зрозуміло, що постраждалі розраховують на компенсацію зруйнованого майна. Втім на даний час в Україні поки що немає відповідного врегульованого механізму компенсації.

Як зазначають у Правозахисній групі «СІЧ», це спонукає громадян звертатись до ЄСПЛ із заявами про порушені права та вимогою до російської федерації про компенсацію за зруйноване та пошкоджене майно.

Наразі до Верховної Ради внесено законопроєкт «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації».

Статтею 4 цього законопроєкту передбачено, що після отриманням компенсації особа, чиє житло було знищене або пошкоджене, передає державі право вимоги до Російської Федерації щодо відшкодування збитків, заподіяних внаслідок військової агресії Російської Федерації.

«Норма цілком логічна та правильна, але виникає ризик того, що після використання свого права на звернення із заявою до ЄСПЛ, постраждала особа втратить право на отримання компенсації від української держави. За цих обставин виникає велика кількість питань, тож ми звернулись до Кабінету Міністрів України за роз’ясненнями із цього питання, однак на відповідь ще чекаємо,» — пояснив юрист Артем Безрук.

Оскільки механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене майно ще не визначений, у ПГ «СІЧ» радять постраждалим:

🔰 Звернутись із повідомленням до найближчого відділу поліції чи прокуратури;

🔰Зібрати фото та відео пошкодженого житла;

🔰Попросити свідків, які бачили руйнування написати пояснення про руйнування в довільній формі із зазначенням їх контактних даних;

🔰Зробити скріншоти, роздруківки із ЗМІ, де видно чи описано пошкодження вашого житла;

🔰Якщо зруйноване або пошкоджене майно перебуває на підконтрольній Уряду України території, звернутись до органів місцевої влади із проханням провести обстеження вашого житла та скласти Акт обстеження житлового приміщення.

Телефонуйте до ПГ «СІЧ»:

+38 066 280 83 36

+38 068 153 67 29

Допомога надається ГО «Правозахисна Група «СІЧ» у партнерстві з Данською радою у справах біженців (DRC) та фінансується в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців