Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Як працює шелтер МАРТІН-клубу для вимушених переселенців з Донеччини?

Маленький самостійний шелтер МАРТІН-клубу для вимушених переселенців з Донеччини працює з 5 вересня — саме тоді він прийняв перших постояльців, це була родина з дитиною.

Відкриття було «холодним»: його планували кількома днями пізніше, бо далеко не все було готово для прийому гостей.

Але війна примушує кожного дня приймати швидкісні рішення. У першому будиночку було сухо, тепло, стояли нові розкладачки, вже були холодильник та індукційна плита, сякий-такий посуд і постільна білизна. Тож адміністратори шелтера Лєна й Славко вирішили: на вулиці люди не мають залишатися, тож треба змиритися з недоліками.

З 5 вересня шелтер прийняв 16 людей, трьох собак, одне цуценя, п’ятьох котів і одне кошеня.

Майже весь крам і текстиль принесли дніпряни — люди відгукнулися на прохання облаштувати будиночки, попросили створити телеграм-чат і розбити всі потреби на групи, від технічних робіт до їжі. Діляться меблями, одягом, ковдрами, побутовою технікою. Костянтин Мороз привіз чималі відрізки лінолеуму — дуже виручив, бо в середині вересня підлога стала не тільки неестетичною, а і холодною.

Шелтер — це два будинки по 5 кімнат, дві з них доволі великі — 30 і 36 метрів. Перший будиночок готовий на 90 відсотків, люди живуть і нахвалюють. У другому треба покрити ковроліном або лінолеумом (що краще) чотири кімнати.

Оже, найгарячіша потреба зараз, — каже адміністраторка шелтера Олена Сердюк, — підлогове покриття.

Як люди потрапляють до шелтера?

Найчастіше — з евакопотяга Покровськ-Львів. Це переважно мобільні люди, яким треба перебути в Дніпрі кілька днів, щоб їхати далі або підшукати собі в місті постійне житло. Іншим потрібне амбулаторне лікування або кілька візитів до лікарів — це також тримає їх у Дніпрі. Є й такі, хто просто з потяга потрапляє до лікарні, а після виписки не має, куди йти. То поки є місця, шелтер МАРТІН-клубу радо їх приймає.

«Окрема подяка Благодійний фонд Пісні Народжені в АТО — від нього шелтер отримав розкладачки, спальники, холодильник, піч, термопосуд, каструлі, пательні та багато інших потрібних речей. Це, власне, поклало початок життю в будиночках«, — наголошують представники МАРТІН-клубу.

Більше про діяльність МАРТІН-клубу можна дізнатися на фейсбук-сторінці організації.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Безоплатна правова допомога для тих, хто знайшов прихисток на Дніпропетровщині
Під час блог-кафе молодь Павлограда підвищила свої знання з підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях
Перспективи отримання компенсації за зруйноване житло: позиція ПГ «СІЧ»
До Дніпра приїхав професор із Чикаго з військовим досвідом, аби навчати українських медиків
Як впровадження єдиної інформаційної системи соціальний послуг вплине на роботу громад із переселенцями