
Маленький самостійний шелтер МАРТІН-клубу для вимушених переселенців з Донеччини працює з 5 вересня — саме тоді він прийняв перших постояльців, це була родина з дитиною.
Відкриття було «холодним»: його планували кількома днями пізніше, бо далеко не все було готово для прийому гостей.
Але війна примушує кожного дня приймати швидкісні рішення. У першому будиночку було сухо, тепло, стояли нові розкладачки, вже були холодильник та індукційна плита, сякий-такий посуд і постільна білизна. Тож адміністратори шелтера Лєна й Славко вирішили: на вулиці люди не мають залишатися, тож треба змиритися з недоліками.
З 5 вересня шелтер прийняв 16 людей, трьох собак, одне цуценя, п’ятьох котів і одне кошеня.
Майже весь крам і текстиль принесли дніпряни — люди відгукнулися на прохання облаштувати будиночки, попросили створити телеграм-чат і розбити всі потреби на групи, від технічних робіт до їжі. Діляться меблями, одягом, ковдрами, побутовою технікою. Костянтин Мороз привіз чималі відрізки лінолеуму — дуже виручив, бо в середині вересня підлога стала не тільки неестетичною, а і холодною.
Шелтер — це два будинки по 5 кімнат, дві з них доволі великі — 30 і 36 метрів. Перший будиночок готовий на 90 відсотків, люди живуть і нахвалюють. У другому треба покрити ковроліном або лінолеумом (що краще) чотири кімнати.
— Оже, найгарячіша потреба зараз, — каже адміністраторка шелтера Олена Сердюк, — підлогове покриття.
Як люди потрапляють до шелтера?
Найчастіше — з евакопотяга Покровськ-Львів. Це переважно мобільні люди, яким треба перебути в Дніпрі кілька днів, щоб їхати далі або підшукати собі в місті постійне житло. Іншим потрібне амбулаторне лікування або кілька візитів до лікарів — це також тримає їх у Дніпрі. Є й такі, хто просто з потяга потрапляє до лікарні, а після виписки не має, куди йти. То поки є місця, шелтер МАРТІН-клубу радо їх приймає.
«Окрема подяка Благодійний фонд Пісні Народжені в АТО — від нього шелтер отримав розкладачки, спальники, холодильник, піч, термопосуд, каструлі, пательні та багато інших потрібних речей. Це, власне, поклало початок життю в будиночках«, — наголошують представники МАРТІН-клубу.
Більше про діяльність МАРТІН-клубу можна дізнатися на фейсбук-сторінці організації.