Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Як працює шелтер МАРТІН-клубу для вимушених переселенців з Донеччини?

Маленький самостійний шелтер МАРТІН-клубу для вимушених переселенців з Донеччини працює з 5 вересня — саме тоді він прийняв перших постояльців, це була родина з дитиною.

Відкриття було «холодним»: його планували кількома днями пізніше, бо далеко не все було готово для прийому гостей.

Але війна примушує кожного дня приймати швидкісні рішення. У першому будиночку було сухо, тепло, стояли нові розкладачки, вже були холодильник та індукційна плита, сякий-такий посуд і постільна білизна. Тож адміністратори шелтера Лєна й Славко вирішили: на вулиці люди не мають залишатися, тож треба змиритися з недоліками.

З 5 вересня шелтер прийняв 16 людей, трьох собак, одне цуценя, п’ятьох котів і одне кошеня.

Майже весь крам і текстиль принесли дніпряни — люди відгукнулися на прохання облаштувати будиночки, попросили створити телеграм-чат і розбити всі потреби на групи, від технічних робіт до їжі. Діляться меблями, одягом, ковдрами, побутовою технікою. Костянтин Мороз привіз чималі відрізки лінолеуму — дуже виручив, бо в середині вересня підлога стала не тільки неестетичною, а і холодною.

Шелтер — це два будинки по 5 кімнат, дві з них доволі великі — 30 і 36 метрів. Перший будиночок готовий на 90 відсотків, люди живуть і нахвалюють. У другому треба покрити ковроліном або лінолеумом (що краще) чотири кімнати.

Оже, найгарячіша потреба зараз, — каже адміністраторка шелтера Олена Сердюк, — підлогове покриття.

Як люди потрапляють до шелтера?

Найчастіше — з евакопотяга Покровськ-Львів. Це переважно мобільні люди, яким треба перебути в Дніпрі кілька днів, щоб їхати далі або підшукати собі в місті постійне житло. Іншим потрібне амбулаторне лікування або кілька візитів до лікарів — це також тримає їх у Дніпрі. Є й такі, хто просто з потяга потрапляє до лікарні, а після виписки не має, куди йти. То поки є місця, шелтер МАРТІН-клубу радо їх приймає.

«Окрема подяка Благодійний фонд Пісні Народжені в АТО — від нього шелтер отримав розкладачки, спальники, холодильник, піч, термопосуд, каструлі, пательні та багато інших потрібних речей. Це, власне, поклало початок життю в будиночках«, — наголошують представники МАРТІН-клубу.

Більше про діяльність МАРТІН-клубу можна дізнатися на фейсбук-сторінці організації.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців