Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Три чверті підприємців Дніпра повідомляють, що їм складно вести бізнес

Так вважають 75% опитаних Європейською Бізнес Асоціацією підприємців Дніпровського регіону, з них 38% вважають умови ведення бізнесу дуже складними. Інші 25% оцінюють поточні умови як задовільні, тоді як минулого року таких було 43%.

Загальна оцінка склала 1,88 балів з 5-ти можливих порівняно з 2,34 балами минулого року. За оцінками 68% бізнесів, умови для підприємництва за останній рік погіршились.

Серед факторів, що наразі справляють найбільший негативний вплив на бізнес, учасники опитування виділили втрату активів на окупованих територіях, труднощі з логістикою та відтік персоналу за кордон. За результатами опитування, 38% компаній мають представництва чи активи на тимчасово окупованих територіях.

Три чверті підприємців Дніпровського регіону повідомляють про втрати до 50% від доходів, інша чверть зазнала втрат більше 50%. Кожен п’ятий підприємець був змушений релокувати свій бізнес – в межах України або за кордон. Ще 56% повідомляють, що в цьому немає потреби, а 19% – що немає такої можливості.

У короткотерміновій перспективі компанії планують зосередитись на підтриманні діяльності в умовах воєнного стану, виході на нові ринки та скороченні видатків. Подальша стабілізація ситуації в регіоні, на думку бізнесу, залежатиме від відновлення та збереження інфраструктури, а також запровадження грантових програм підтримки бізнесу та зменшення навантаження на фонд оплати праці.

Серед інфраструктурних змін найбільше бізнес очікує на відновлення повноцінної роботи морських портів, а також на відновлення роботи та відбудову аеропортів, створення індустріальних парків.

Цього року підприємці Дніпра суттєво покращили оцінку свого досвіду взаємодії з регіональними органами влади. Так, бізнес задовільно оцінив роботу місцевих судів, центрів комплектування та соціальної підтримки, регіональної митниці, міської ради та податкової служби, а роботу військової адміністрації та Нацполіції – позитивно.

Здебільшого задовільно бізнес оцінює також і рівень розвитку та обсяги е-послуг – так вважають 75% компаній. Минулого року задовільну оцінку давали тільки 52% компаній. Ще 13% вважають його добрим, а 12% – незадовільним.

На думку бізнесу, для успішного післявоєнного відновлення держави буде необхідна державна підтримка у перезапуску бізнесів, стимули для нових інвестицій та створення робочих місць, зменшення бюрократії в дозвільних процедурах, розвиток індустріальних парків, покращення митних та податкових сервісів.

Довідково:

Опитування проводилось серед членських компаній Дніпровського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 15 серпня до 21 вересня 2022 року. Загальна новина доступна за посиланням.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Житло зруйноване, а платіжки за комуналку приходять. Що робити, якщо втратив все через війну?
У Дніпрі провели тренінг з тактичної медицини для переселенців з Донеччини
Яким українці бачать майбутнє України через 10 років і чи готові терпіти матеріальні труднощі?
Ветерани війни найчастіше звертаються до системи БПД з питань цивільного права
Полишене чи зруйноване житло: як бути з платою за комунальні послуги