Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Як шукати безвісти зниклих: алгоритм дій від дніпровської юристки Ксенії Онищенко

В Україні вважається зниклим безвісті військовослужбовець, заяву про якого внесено до «Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин». Для цього потрібно написати заяви до Центру комплектування та соціальної підтримки та Національної поліції України. Це першочергові дії для рідних зниклого. Куди ще варто звертатися?

Про це Відкритому розповіла юристка, правозахисниця ГО «Правозахисна група «СІЧ» Ксенія Онищенко.

Кожен день до організації «Правозахисна група «СІЧ» надходить мінімум 3 звернення від родичів зниклих безвісті щодо військовослужбовців та цивільних, які зникли на окупованій території. Механізм дій пошуку людини дещо відрізняється.

В Україні є закон «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», яким регулюється перелік осіб, які вважаються родичами, що можуть звернутися із заявою до поліції, військових частин щодо розшуку зниклих військовослужбовців. Також передбачено створення Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, функціонування реєстру таких осіб, уточнення їхнього правового статусу, обліку та розшуку, а також соціального захисту їхніх близьких родичів та членів сім’ї.

«Якщо ви втратили зв’язок з військовослужбовцем, перш за все, вам потрібно: звернутися до Центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) за місцем свого проживання та дізнатися наявну інформацію про армійця, написавши заяву про втрату зв’язку з людиною; подати заяву про розшук зниклого безвісті до Нацполіції за місцем проживання, працівники якої повинні внести дані до «Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин». З цього моменту – військовослужбовець набуває статусу зниклого безвісті, а родич-позивник стає «потерпілою особою», – розповіла правозахисниця ГО «Правозахисна група «СІЧ» Ксенія Онищенко.

Правозахисниця радить паралельно звернутися до Уповноваженого з прав розшуку зниклих безвісті (зв’язатися з регіональними координаторами можна через гарячу лінію 0 800 339 247); Координаційного центру пошуку зниклих безвісті (097 433-46-22); Національного інформаційного бюро.

Усі ці державні органи уповноважені й зобов’язані займатися розслідуванням зниклих безвісті.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців