Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Експертка розповіла про поразки й перемоги на фронті адмінпослуг у жовтні

Надання усіх затребуваних адмінпослуг залежить від того, чи має реєстратор ЦНАП доступ до відповідних державних реєстрів.

Проблема з доступом до цих реєстрів актуалізувалася у жовтні: на тимчасово окупованих територіях та в зонах бойових дій люди звертаються зі скаргами про неможливість отриманя послуг, пов’язаних з отриманням інформації або фіксацією певних змін у держреєстрах.

У жовтні вирішити цю проблему взялося Мінреінтеграції, міністерка Ірина Верещук наголосила, що жоден громадяни не може бути обмеженим в отриманні найважливіших послуг від держави. Так, військово-цивільні адміністрації отримали доручення підготувати листи до ЦОВВ з переліками заблокованих реєстрів, розповіла координаторка Мережі UPLAN у Дніпропетровському та Запорізькому регіонах Анна Колохіна.

«Мінреінтеграції розробило реєстр ТОТ та територій, які відносяться до зони бойових дій. Мін’юстиції розробило перелік адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припинений доступ до тих реєстрів, за які відповідає їхнє Міністерство. Й Держгеокадастр розробив власний перелік адміністративно-територіальних одиниць, в яких неможливо отримати витяг з технічною документацією про норматиівну-грошову оцінку окремої зелемльної діляники», — зазначає експретка.

За словами пані Анни, саме в тому, що ці переліки не узгоджені між собою, є найголовніша проблема. Це поклало на військово-цивільні адміністрації додаткове навантаження: в ручному реживі складати списки — яка територіальна громада доступ до яких реєстрів має чи не має.

Детальніше про доступ до держреєстрів під час війни, а також про паспортні послуги та новації, що відтепер доступні у застосунку «Дія» слухайте у подкасті «Гід реформ» за участі експертки: на YouTube або «НВ. Подкасти».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: «Особливість наших моніторингових досліджень — надання рекомендацій для покращення рівня сервісу ЦНАП», — Анна Колохіна, координаторка Мережі UPLAN у Дніпропетровській області
П’ять років Мережі UPLAN: головне — це люди, на яких все тримається
Адмінпослуги й адмінпроцедура: підсумки серпня-вересня
Судівництво: підсумки вересня
Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки серпня-вересня