Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Експерти U-LEAD консультують громади щодо реалізації безпекових проєктів та програм

Питанням організації безпекового середовища в громаді експерти U-LEAD завжди приділяли значну увагу. Добровільні пожежні команди-вогнеборців, муніципальна варта, поліцейський офіцер громади, центр безпеки в громаді – ці та інші ініціативи знайшли своє місце в громадах і довели успішність і доцільність.

Про формування безпечного середовища йшлося під час інформаційної сесії для громад південних областей, яку провели Максим Ткач, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Донецькій області, та Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

У контексті наявних небезпек в Україні місцевому самоврядуванню необхідно пріоритетно займатися питаннями безпеки життя громад і громадян.  Ми звикли, що це державне завдання, але наразі роль громад в цьому процесі стала надважливою. На органи місцевого самоврядування сьогодні покладається функція координатора і комунікатора безпекових питань із органами державної влади (ДСНС, поліція та інші) та жителями територіальної громади, — зазначив Максим Ткач.

На думку експертів U-LEAD питання створення безпечного простору в громаді – це не лише про функціонування відповідних служб і структур: ДСНС, поліції, цивільного захисту тощо. Це про комплекс заходів, які включають безпеку: енергетичну, продовольчу, інформаційну, публічну тощо.

Експерти пояснили учасникам алгоритм формування безпечного середовища в громаді. В першу чергу необхідно провести попередню діагностику безпекової ситуації території, далі дослідити безпекові проблеми та виклики, оцінити ризики та потенціал ключових суб’єктів. Також важливо провести дослідження громадської думки щодо безпечного середовища та визначити потенційних партнерів, стейкхолдерів. В результаті проведеної роботи розробити місцеву програму, виконання якої дозволить створити безпечне середовище в громаді.

Яке питання кожен задає собі, почувши звуки повітряної тривоги? А коли говорять про можливі відключення світла, води і тепла? Чи я і мої рідні у безпеці? Що можна зробити для того, щоб стало безпечніше в нашому місті, селі, громаді? Якісна діагностика безпекової ситуації в громаді – основа будь-яких ініціатив та активностей у створенні безпечного середовища. Для громад, яким цікаве питання розробки програми у сфері безпеки, наші експерти готові проводити консультації, тож звертайтеся, — зазначила Олена Тертишна.

Експерти U-LEAD нагадали учасникам про важливість залучення громадськості до реалізації безпекових проектів та ініціатив. Серед інструментів одним з найбільш дієвих є бюджет участі, міжмуніципальне співробітництво громад, створення центрів безпеки тощо.

Також представники громад дізналися, де шукати фінансову підтримку для реалізації безпекових ініціатив. Серед іншого рекомендувалося звернути увагу на ресурси, які публікують грантові та донорські конкурси, волонтерські та громадські ініціативи, тематичні дайджести.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Чотири громади Дніпропетровщини беруть участь у навчальному курсі «Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом» від U-LEAD
Стань голосом своєї громади: реєструйся на зустрічі з командою Суспільного у громадах Дніпропетровщини
Освітяни Дніпропетровщини готуються до нового навчального року
Як повоєнна відбудова визначатиме розвиток регіонів
Павлоградська та Перещепинська громади розроблятимуть програми та плани комплексного відновлення територій за підтримки U-LEAD