Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Громада з Дніпропетровщини будує мости довіри з іспанським муніципалітетом Більбао

Наростити спроможність українських громад, будуючи партнерства з муніципалітетами країн Європи, таку ідею продовжує втілювати в життя «U-LEAD з Європою».

Днями відбулася зустріч Новомосковської громади (Дніпропетровська область) з партнерами з країни Басків в Іспанії, якими стали EUDEL-Асоціація баскських муніципалітетів та Водний консорціум Більбао Біскайя.

Учасники зустрічі обговорили напрямки співпраці та ознайомили потенційних партнерів із власними можливостями та ресурсами. Про це повідомила керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Олена Тертишна.

Основна мета даної ініціативи U-LEAD допомогти представникам українського та іспанського самоврядування налагодити сталий зв’язок, сформувати команди, які б відповідали за взаємодію, і працювали як над формальним боком партнерства через укладення угоди. На кожному з етапів експерти Програми допомагають громадам сформулювати пропозиції та практичні заходи, інші види взаємодії, — зазначила вона.

Про потенціал та наявні ініціативи Новомосковської громади розповів її голова Сергій Резник. За його словами, попри війну у громаді продовжує працювати економіка, чільне місце в якій займають важка промисловість, металургія, хімічна промисловість, електроенергетика, інженерія, асфальтобетонні заводи, легка промисловість, агро-переробне виробництво.

Проте через повномасштабне вторгнення ми сьогодні працюємо без вихідних, наші діти не можуть ходити до школи через загрози бомбардувань, підприємства запроваджують посилені режими роботи. До нас постійно їдуть жителі з прифронтових територій – наразі в громаді зареєстровано біля 6000 переселенців. Але попри труднощі, ми продовжуємо планувати свій розвиток. І чільне місце в наших планах займає питання розвитку водозабезпечення нашого краю, — зазначив Резник.

Команда Новомосковської громади презентувала колегам з муніципалітету Більбао ініціативи, які можна втілити в рамках співпраці, зважаючи на досвід іспанських колег у сфері водопостачання. Йшлося про забезпечення жителів громади альтернативними джерелами водозабезпечення, зокрема створення розгалуженої мережі бюветів для мінімального забезпечення технічного водопостачання в мікрорайонах багатоповерхової забудови на випадок пошкодження критичної інфраструктури.

Через постійні обстріли та ризик руйнування комунальне підприємство, яке забезпечує водопостачання потребує ефективних рішень щодо встановлення генераторів і тут також буде цінним досвід колег та їх підтримка.

Ще два проєкти, про які говорили під час зустрічі, передбачають реконструкцію водогону та запровадження сучасних методів обеззаражування питної води відповідно європейських стандартів.

Вивчення та реплікація досвіду муніципалітету Більбао та Водного консорціуму Більбао Біскайя у питаннях розвитку водних мереж для нас може стати важливим у пошуку максимально ефективних рішень для якісного водозабезпечення нашої громади, — підкреслив Новомосковський міський голова.

Учасники зустрічі домовилися про наступні кроки співпраці, одним з яких буде підписання партнерської угоди. А також висловилися про важливість підтримки українських громад міжнародними програмами та партнерами в боротьбі проти російського агресора.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Про лайфхаки роботи з електронною документацією пенсійного фонду на інфосесії U-LEAD
Експерти U-LEAD консультують громади щодо реалізації безпекових проєктів та програм
Експерти U-LEAD та податківці допомагають громадам Дніпропетровщини готуватися до нового бюджетного року
У Межівській громаді ЦНАП на колесах від U-LEAD допомагає постраждалим від обстрілів мешканцям
Громади Дніпропетровської області запрошують до проєкту «Поліцейський офіцер громади»