Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Призначення житлової субсидії: які зміни й нововведення

Уряд України ухвалив зміни, відповідно до яких повноваження щодо призначення та виплат житлових субсидій від управлінь соціального захисту населення передані до органів Пенсійного фонду України. 

До 30 листопада для призначення субсидії містяни можуть звертатися до управлінь соціального захисту населення. Документи можна надавати як до управлінь безпосередньо, так і через сайт Міністерства соціальної політики, портал «Дія». Починаючи з 1 грудня призначенням субсидії буде опікуватись Пенсійний фонд України. Надати документи до Пенсійного фонду можна буде як особисто, так і надіслати документи поштою. До Пенсійного фонду документи подаються незалежно від місця реєстрації громадян, а до управлінь соціального захисту — лише за місцем офіційної реєстрації.

«Громадяни, які отримували житлову субсидію в неопалювальному сезоні, автоматично отримують і в опалювальний період. Тобто повторно звертатися до управлінь соцзахисту не потрібно. Якщо людина отримувала житлову субсидію у минулому опалювальному сезоні, а в неопалювальному сезоні розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу, то їй також автоматично буде розрахована така державна допомога. Загалом йдеться про близько 25 тис. домогосподарств по місту, яким субсидія розрахована автоматично. Внутрішньо переміщені особи також можуть звертатися за призначенням житлової субсидії. Якщо ВПО раніше отримувала житлову субсидію і була зареєстрована на нині окупованій території, то їй житлова субсидія теж розрахована автоматично», — розповіла заступниця начальника відділу прийому громадян Правобережного управління соціального захисту населення міської ради по Новокодацькому району Наталія Прокопенко.

Вона також додала: «Серед ухвалених змін —  якщо громадянин був звільнений з роботи у період дії воєнного стану, то до сукупного доходу при розрахунку субсидії враховується не його заробітна плата, а допомога по безробіттю за останній місяць відповідного періоду. Якщо громадяни перебувають за кордоном, то до 60-денного терміну не враховуються дні їхнього перебування за кордоном  і житлова субсидія домогосподарству призначається без урахування таких осіб на цих підставах. У разі виникнення питань щодо призначення та виплати житлової субсидії можна звертатися до управлінь соціального захисту населення до 30 листопада 2022 року, а з 1 грудня — до органів Пенсійного фонду».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Перерахунок житлових субсидій у Дніпрі: що змінилося у цьому опалювальному сезоні
Пенсії, житлові субсидії та соцдопомога малозабезпеченим сім’ям: які нові послуги з’являться в Дії