Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


У Дніпрі можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів

У Дніпрі жителів закликають перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів. Зробити їх можна самостійно або в присутності соціальних працівників, повідомляє Суспільне.

Дніпрянка Ірина вирішила зробити тест на ВІЛ. Говорить: перевіряється кожні пів року.

«Прийшла тестуватися, тому що я хочу зберегти своє здоров’я. Я і мама, і бабуся, у мене є і дорослі сини, і маленькі онуки. Ніхто не виключає манікюр, педікюр. Все буває у житті«, – каже Ірина.

Ірині запропонували оральний тест.

Тест із матеріалом слід лишити в рідині-реагенті. Двадцять хвилин – і система покаже результат.

«Якщо на тест-системі одна смужка – негативний результат, нічого немає. Якщо дві смужки – результат позитивний. Звертайтеся до нас, є зворотній зв’язок – і далі ми вже розповідаємо, як вам себе поводити, ставимо на лікування, підтримуємо вас«, – розповів соціальний працівник ГО «Синергія Душ» Олег Солобченко.

Всередині пакунку є інструкція, тож зробити цей тест можна і самостійно. Звернутися за безкоштовним тестом можна на сайті громадської організації “Синергія Душ”.

Працівники говорять: щомісяця тестують близько 500 дніпрян, приблизно у 50 з них виявляють позитивний ВІЛ-статус. Та лікарка Ольга Лобачева розповідає: за допомогою орального тесту остаточний діагноз не ставлять.

«Даний тест – на слині. В слині не дуже велика концентрація вірусу. Найбільша концентрація – у крові, інших біологічних середовищах. В залежності від моменту інфікування, в залежності від стадії, в якій вона знаходиться, цей тест може показати ложно-негативний результат«, – розповіла лікарка-інфекціоністка Ольга Лобачева.

Тож лікарка рекомендує проходити тест у присутності працівників, які зможуть розказати про шляхи передачі ВІЛ та з’ясувати, чи потрібно людині провести подальше обстеження. Лікування антиретровірусною терапією – безкоштовне, його можна отримати одразу після діагнозу. Нині, каже лікарка, таких ліків на Дніпропетровщині достатньо.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: ПГ «СІЧ»: Верховний Суд задовольнив позов про незаконне розголошення ВІЛ-статусу
Війна в Україні спричинила «тиху епідемію» ВІЛ: як себе захистити?
Соціальні послуги людям, які живуть з ВІЛ: куди звертатися у Дніпрі
Куди звертатися за підтримкою ВІЛ-позитивним переселенцям у Дніпрі?
У Дніпрі до Дня пам’яті померлих від СНІД проведуть акцію «Вбивають не лише постріли»