Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


У Дніпрі провели тренінг з тактичної медицини для переселенців з Донеччини

Переселенців з Донеччини навчали зупиняти кровотечу, робити непрямий масаж серця та реанімувати людину. Тренінг з тактичної медицини для них провели безкоштовно в центрі “Я-Маріуполь” в Дніпрі, повідомляє Суспільне.

Тренер з домедичної допомоги Дмитро показує, як турнікет може врятувати життя пораненому при кровотечі. Одна з учасниць тренінгу Людмила зізнається: бачить турнікет вперше.

«Для мене особисто — це дуже важливо. Я побачила що це, як його розкрутити, як накласти і як їм користуватися«, — говорить переселенка з Маріуполя.

Людмила з Маріуполя, виїхала на початку березня. У жінки не було ще ситуацій, коли потрібно було надавати домедичну допомогу.

«В екстреній, страшній ситуації руки, ноги тремтять. Не знаєш, що робити, і відразу – панічний стан. А якщо ти вже робив раз-два, хоч руки тремтять — голова робить«, — каже Людмила.

Після тренінгу збирається купити собі турнікет переселенець з Маріуполя Дмитро Забавін.

«Це така річ, яка потрібна кожній родині. Ми самі виїжджали з родиною в середині березня і бачили весь той жах, що зробила РФ в Маріуполі. Скільки було вбитих, скільки було поранених. І якщо кожен громадянин країни буде розуміти, що робити в критичних випадках, я вважаю, що летальних випадків буде менше«, — говорить Дмитро.

Такі тренінги для містян проводять в Дніпрі щосуботи, каже інструктор з тактичної медицини центру “Дніпро такмед” Дмитро Педан.

«Навчаємо стандартних азів домедичної допомоги. Вчимо людей боротися з трьома головними причинами, які викликають смерть на домедичному етапі: критична кровотеча, непрохідність дихальних шляхів та пневмоторакс — боротися з ним, бинтувати рани«, — розказує Дмитро Педан.

Бажаючих пройти навчання, за словами працівниці центру Людмили Остапенко, багато.

«Я особисто не бачила великих травм, великої кількості крові. Ми в підвалах ховалися. Мабуть, мені пощастило, не потрібно було домедичну допомогу показувати. Я вирішила, що точно куплю собі турнікет і буду його возити в автівці, і що я обов’язково буду мати при собі гумові рукавички«, — говорить Людмила Остапенко.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Житло зруйноване, а платіжки за комуналку приходять. Що робити, якщо втратив все через війну?
Яким українці бачать майбутнє України через 10 років і чи готові терпіти матеріальні труднощі?
Ветерани війни найчастіше звертаються до системи БПД з питань цивільного права
Полишене чи зруйноване житло: як бути з платою за комунальні послуги
Як переселенцям податися на компенсацію за втрачене через війну житло