Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Як запобігають домашньому насиллю у Дніпрі?

У Дніпрі представники служб соцзахисту та поліція рятують дніпрян, які зазнали домашнього насилля.

У департаменті соціальної політики створили кілька структурних одиниць, що надають комплексну допомогу особам, які постраждали від домашнього насилля. Спеціалісти виїзджають на виклик і далі постраждалих супроводжують доти, поки винний не буде покараний.

Тільки з початку цього року мобільні бригади соціально-психологічної допомоги відпрацювали понад 2000 викликів, а лише за листопад — 158. Заселено до кризової кімнати 33 особи, до «Центру соціальної підтримки дітей і сімей «Мамине щастя»» ще 34 особи. По психологічну допомогу до Дніпровського міського центру соціальних служб звернулося 1769 осіб.

«Ми поступово щороку розвивали всі етапи щодо протидії домашньому насиллю. У нас є спеціалізована служба, яка надає консультації для таких осіб. У 2021 році ми відкрили денний центр з кризовою кімнатою. Крім цього, мережа спеціалізованих служб департаменту надає місця для тимчасового проживання постраждалим. Водночас наші мобільні бригади співпрацюють з поліцією. За повідомленнями суб’єктів соціальної роботи або потерпілого мобільні бригади виїжджають на виклики. Там вони надають фахову психологічну допомогу і якщо потрібно, екстрено можуть вилучити постраждалого та відвезти до кризової кімнати. Там постраждалі можуть проживати до 10 діб з можливістю продовження ще на 10 діб, але якщо питання їхньої безпеки не вирішиться, їх переселяють до Комунального закладу «Мамине щастя», де проживають як матусі з дітьми, так і жінки без дітей, які зазнали домашнього насильства. Вони можуть проживати до 6 місяців (якщо питання не буде вирішено, термін проживання подовжують до 9 місяців). У кожному з цих закладів з постраждалими працюють психологи та надають необхідну допомогу», — зазначила директорка Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасія Тищенко.

Зі свого боку старша інспекторка сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Дар’я Ткаченко нагадала про покарання: «У Дніпрі з початку 2019 року працює дві мобільні групи реагування на випадки домашнього насилля. Тільки цьогоріч ці бригади здійснили виїзди на більш ніж 3000 викликів. За статтею 126-1 ККУ було відкрито 38 кримінальних проваджень. Загалом співробітники поліції мають чіткий алгоритм дій під час того, як виїхали на виклик: за зверненням постраждалої особи поліція складає протокол за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який далі направляє до суду. Вже у судовому порядку кривднику визначають покарання: громадські роботи до 30-40 годин або адмінарешт строком до 7 діб.  Крім цього, співробітники поліції вже на місці за викликом можуть визначити рівень загрози. Якщо заявнику дійсно загрожує небезпека, кривднику заборонено наближатись до постраждалої, а також він має покинути помешкання. Якщо він порушує правила, співробітник поліції складає протокол та направляє до суду, де кривднику обиратимуть покарання. Водночас постраждалу особу направляють у кризову кімнату, де вона матиме житло, отримає психологічну та юридичну допомогу, а також повний супровід у справі».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Понад 5000 жінок Дніпропетровщини отримають допомогу від БФ «Помагай»
“Ми, по суті, швидка психологічна допомога” — як працюють мобільні бригади UNFPA у Дніпрі
Понад 5,5 тис мешканців регіону минулоріч звернулося по соціально-психологічну допомогу
У ВОНА хаб. Дніпро говорили про попередження домашнього й гендерно обумовленого насильства
«Ні» – домашньому насильству: як у Дніпрі викликати мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги