Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Адмінпослуги та адмінпроцедура: підсумки листопада й зміни в грудні

Дайджест новин та подій від регіональної координаторки Мережі UPLAN Анни Колохіної.

Новації у сфері надання паспортних послуг в листопаді

З 1 листопада змінилася вартість надання адміністративних послуг у сфері міграції.

Відтепер вартість паспорт громадянина України (ID-картка) складає:

  • вперше — безкоштовно;
  • до 20 робочих днів — 450 грн (126 грн — вартість адмінпослуги та 324 грн — вартість бланка);
  • до 10 робочих днів — 820 грн (496 грн — вартість адмінпослуги та 324 грн — вартість бланка).

Вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить:

  • до 20 робочих днів — 856 грн (352 грн — вартість адмінпослуги та 504 грн — вартість бланка)
  • до 7 робочих днів та до 3 робочих днів у випадку наявності підстав — 1496 грн (992 грн — вартість адмінпослуги та 504 грн — вартість бланка).

Уряд вдосконалив процедуру видачі виготовлених та не отриманих раніше паспортних документів.

Постанова КМУ № 1220 врегульовує механізм видачі паспортних документів (паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон), які були виготовлені, але не одержані через припинення роботи відповідних підрозділів ДМС у зв’язку з окупацією чи бойовими діями.

Відтепер завершення процедури оформлення документів може здійснювати інший територіальний підрозділ ДМС ніж той, який здійснював прийом документів. Виготовлені паспорти для їхньої видачі громадянам будуть пересилатися від одного територіального підрозділу ДМС до іншого на території України чи до закордонних дипломатичних установ.

Уряд відновив можливість продовжувати термін дії паспортів для виїзду за кордон та вносити в них дані про дітей у дипломатичних установах України. Наші співгромадяни, які вимушено перебувають за кордоном внаслідок збройної агресії росії, знову можуть безкоштовно продовжувати дію паспортів, а також вносити до них відомості про своїх дітей.

Українці, яких примусово депортовано до рф, тепер зможуть отримувати посвідчення на повернення в Україну напряму від Державної міграційної служби.

Відтепер особам, які цього потребують, підрозділи Державної міграційної служби оформлюватимуть посвідчення в Україні.

Звернутися до ДМС щодо підготовки посвідчення можуть:

  1. один з батьків або інший законний представник особи віком до 18 років,
  2. подружжя,
  3. повнолітні діти,
  4. рідні брати/сестри.

Посвідчення оформлюють безоплатно протягом п’яти днів. Посвідчення чинне три місяці.

Також оформити заявку на його виготовлення можна на підставі офіційного звернення на гарячу лінію Мінреінтеграції: 15-48.

Зміни в порядку надання субсидій та пільг з 1 грудня

Пенсійний фонд України у жовтні та листопаді виплатив українцям субсидії за вересень та жовтень, які були призначені органами соціального захисту населення. Але з 1 грудня 2022 року Пенсійний фонд України буде не лише виплачувати, а й призначати житлові субсидії та пільги. Так, громадяни, які витрачають на оплату комунальних послуг понад 15% сукупного місячного доходу домогосподарства, з 1 грудня для призначення субсидії мають звертатися до органів Пенсійного фонду України.

При цьому людина може самостійно обрати, до якого саме сервісного центру Фонду їй зручно звернутися. Це не залежить від місця її офіційної реєстрації. Використання ІТ-систем Пенсійного фонду України дозволить приймати документи на отримання житлових субсидій і пільг у будь-якій точці України. Так само можливості для виплат у Пенсійного фонду є значно ширшими.

Документи на призначення субсидій можна подати:

Що важливо: людям, яким субсидія вже була призначена, повторно звертатися до органів Пенсійного фонду України не треба. Визначені органами соцзахисту виплати будуть надходити до завершення опалювального періоду.

Документи, особові справи від органів соцзахисту до Пенсійного фонду також передадуть без участі отримувачів субсидій та пільг.

Для того, щоб і надалі отримувати субсидії, не треба відкривати жодних нових рахунків у банках. Виплати, як і раніше, можна отримати на свій банківський рахунок або через «Укрпошту».

Зміни торкнуться лише тих людей, хто звертається за субсидією вперше. Якщо ці люди звернуться по державну допомогу до 15 грудня 2022 року, то їм субсидія буде призначена на цей опалювальний сезон, якщо після 15 грудня 2022 року, то субсидії призначатимуться з місяця, в якому надійшло відповідне звернення.

Порядок призначення та виплати житлових субсидій та пільг населенню передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 року № 1041.

Перелік, бланки та зразки необхідних документів для призначення субсидії доступні за посиланням.

Реєстрація авто та посвідчення водія: зміни з 14 грудня

Одразу дві постанови Кабінету Міністрів України №1019 та №1299, які вносять зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, набувають чинності 14 грудня.

Перша зміна стосується експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Виокремлення не означає скасування. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу.

Крім зручності, пов’язаної з екстериторіальністю, таке виокремлення ще й дозволяє у майбутньому проводити реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн за допомогою двох смартфонів чи комп’ютерів — власника і покупця.

Оскільки єдиний крок, який не можна було провести онлайн — це огляд в експертів, то виокремлення цієї процедури дозволяє перенести реєстраційні дії з авто в онлайн.

З алгоритмом реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу авто можна ознайомитися за посиланням.

Ще одна важлива зміна пов’язана з тим, що можна відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та пластикового бланка посвідчення водія. Під час замовлення онлайн послуги обміну посвідчення водія або онлайн послуги перереєстрації транспортного засобу можна обрати опцію без виготовлення фізичного документа — тільки цифровий.

Тобто, в Україні цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом.

Матеріал підготувала Анна Колохіна,
голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень,
регіональна координаторка Мережі UPLAN у Дніпропетровському регіоні

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Адмінпослуги та адмінпроцедура: підсумки березня
ЦНАПи Дніпропетровщини отримали ще 3 мобільні валізки від міжнародних партнерів
Понад 1 тис консультацій та адмінпослуг за місяць надають на Дніпропетровщині завдяки мобільним ЦНАПам
Експерти дослідили якість сервісу в управліннях соцзахисту: результати опитування
Як змінилась робота ЦНАП в умовах війни? Результати дослідження