Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Де в Дніпрі є місця в шелтерах для переселенців з Донеччини та Луганщини?

Понад 500 тисяч жителів Донецької та понад 300 тисяч людей з Луганської областей стали переселенцями від початку повномасштабного вторгнення. Це лише офіційна статистика — ті, хто зареєструвався як ВПО. Реальну — підрахувати неможливо. З прифронтових міст люди продовжують виїжджати не тільки за допомогою влади, поліції чи ДСНС, а й своїми силами, транспортом, коштом.

Де шукати прихисток людям із зони бойових дій? Які шанси у родини переселенців знайти безкоштовне житло? Де приймають людей з дітьми і, можливо, собакою? Дані Донецької обласної адміністрації свідчать, що Дніпропетровську область — переселенці з Донбасу найчастіше обирають як «кінцеву зупинку».

Суспільне зробило огляд шелтерів у Дніпрі, куди можуть звернутися жителі Донеччини та Луганщини. (дані оновлені на кінець грудня).

Шелтер «Добро на Амурі»

Як розповіла Суспільному директорка благодійного фонду «Добро на Амурі» Таліна Жарікова, шелтер розрахований на 250 людей, зараз можуть прийняти до 25 людей.

«Ми приймаємо тільки дітей та жінок та забезпечуємо усім необхідним, але дорослі платять 500 гривень за світло та воду. За дітей грошей не беруть. В нас спільна кімната, де можуть перебувати від чотирьох до семи людей. Санвузли там окремі. Є актова зала та телевізори. Наразі з тваринами не приймають, бо у шелтері проживає 32 домашніх улюбленця«, — зазначила директорка.

У прихистку є внутрішній двір і дитячий майданчик.

За словами жінки, у шелтері надають безоплатно їжу, одяг, малюкам — суміші та памперси. Якщо йдеться про маломобільну людину чи людину з інвалідністю, вона може жити разом із доглядальником.

Кожні два тижні шелтер відвідують лікарі. Для малюків є постійне медичне обслуговування. Для діточок проводять майстер-класи, їх водять до кінотеатру, також проводять дні народження. Також з ними додатково займаються вчителі додатково.

Тайліна Жарікова каже, що до людей похилого віку приходять допомагати з ПФУ.

Волонтери допомагають внутрішнім переселенцям відновлювати документи. Також у шелтері проводять ремонт на другому поверсі. Згодом можуть прийняти ще сотню людей та покращити умови для тих, хто тут оселився.

Звернутись можна за телефоном (099) 5558546, сайт організації за посиланням.

Шелтер БО «БФ «Нове Майбутнє»

На правому березі Дніпра працює прихисток БО «БФ Нове Майбутнє» для людей, які опинились у скрутному становищі.

Спочатку, каже керівник організації Олександр Нікіфоров, його благодійний фонд допомагав людям з нарко- та алкозалежністю, з березня надають прихисток й переселенцям.

«У шелтері проживає 30 людей. Можемо прийняти ще п’ять людей. На жаль, з тваринами не приймаємо. У прихистку є окрема кімната для жінок та окремо двох кімнатах для чоловіків. На території організації вживання алкоголю заборонено. Наша організація допомагає відновлювати втрачені документи та оформлювати їх«, — каже керівник організації БО «БФ «Нове Майбутнє» Олександр Нікіфоров.

За словами Олександра Нікіфорова, у планах розширення шелтера. Також нещодавно організація відкрила волонтерський центр, де видають людям гуманітарну допомогу, гігієнічні набори, дитячий й підлітковий одяг та дитячі підгузки.

«Також ми годуємо людей гарячими обідами за трьома адресами Тополь-1, Тополь-2, Тополь-3«, — розповів Олександр.

Шелтер обігрівається котлом, коли виключають електрику, житло не опалюється. Тож вирішили зібрати гроші на генератор — потрібно 90 тисяч гривень.

Контакти у Telegram або Instagram

Шелтер переселенців Луганщини

Цей прихисток може прийняти ще сотню людей.

«Загальна кількість мість у нас 240. У шелтері мешканців залучають до соціально корисної праці. Заборона вживання наркотиків та алкоголю. З тваринами не приймаємо. Приймають жінок та чоловіків. 80 % довгостроково проживають та 20% людей зупиняються на кілька днів«, — розказала організаторка прихистку для переселенців з Луганщини Ганна Рясна.

В цьому шелтері є спільні та окремі кімнати, кухня з їдальнею та пральня. Також створили й дитячий куточок.

Щоб звернутись до прихистку, треба написати повідомлення на сторінку організації у Facebook.

Шелтер для переселенців «Гостинна»

«65 людей зараз проживають у шелтері, який вміщає 110 мешканців. Опалюється приміщення обігрівачами, але чекаємо на котли. Тут є безплатне харчування. Прихисток приймає усіх. До нас можна з тваринами. В нас є квартирні кімнати, де є свій санвузол. Їх — сім. Є спільні кімнати, де люди живуть по 12 мешканців, там обладнаний спільний санвузол. Ми обладнуємо свою їдальню. Зараз людей годує кафе, з яким ми маємо договір. Є у нас і хімчистка з сушарками«, — розповів керівник Лисичанської інженерно-будівельної компанії та керівник прихистку Костянтин Жалдаков.

За словами керівника, в шелтері діє сувора заборона на вживання алкоголю та наркотичних речовин.

Прихисток знаходиться на правому березі міста Дніпро. Його створив переселенець з Лисичанська у квітні. За цей час прихистили 2700 людей. Переселенців приймають, як на постійне проживання, але ВПО можуть зупинитись і на кілька днів.

За словами Костянтина Жалдакова, найбільше в прихистку переселенців з Лисичанська. Також живуть люди, які приїхали з Лимана та Бахмута на Донеччині. Крім того, є переселенці з Запорізької області.

Знайти шелтер можна за посиланням або за телефоном: 066 523 2543.

Прихисток УТОС для переселенців у Дніпрі

Українське товариство сліпих облаштувало у себе на підприємстві приміщення для проживання переселенців. Завдяки небайдужим для людей створили побутові умови, організували харчування.

«Наразі можемо прийняти понад 30 людей. Загалом шелтер розрахований на 130 жителів. Тут можна проживати постійно чи короткий період часу. Першочергово приймаємо дітей, жінок з дітьми та людей похилого віку. Якщо є місця, то можемо прийняти чоловіків. Можна з тваринами. Заборонено вживання алкоголю. У шелтері є ліжка, туалет та ванна, є гаряча вода, територія повністю охороняється. Безкоштовне харчування поки є. Кімнати спільні«, — працівниця шелтеру Олександра Похідня.

Прихисток знаходиться на лівому березі Дніпра.

Знайти контакти можна на сайті, також можна запропонувати допомогу за номерами 093 327 05 55 та 093 327 22 75.

Шелтер для жителів Донбасу у Дніпрі переселенця з Сєвєродонецька Євгена Дубовікова призупинив роботу. Він був розрахований 80 жителів. Керівник займатиметься пошуком донорів, організацій, які готові будуть допомогти.

Де отримати довідку ВПО в Дніпрі

Крім того, що довідку переселенця можна отримати у сервісі «Дія», звернутися можна до управління соцзахисту району Дніпра, де оселилась родина:

  • Амур-Нижньодніпровський район — 093 707 47 00.
  • Індустріальний район — 098 246 14 92.
  • Самарський район — 066 717 67 04.
  • Новокодацький район — 063 343 48 04.
  • Чечелівський район — 063 343 47 27.
  • Соборний район — 097 385 60 19, 095 510 26 50.
  • Центральний район — 095 192 96 81.
  • Шевченківський район 066 482 31 49.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців
Матеріальна допомога родинам загиблих мирних мешканців: у Дніпропетровській ОВА розпочали прийом документів
Чи потрібно завдавати ударів по території росії? Результати опитування
«Має бути більше гідних людей». Волонтерка з Дніпра опікується евакуацією та розміщенням маломобільних переселенців