Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Допомога на проживання для переселенців: як отримати виплату у 2023 році?

Протягом минулого року люди, які переїхали з «гарячих точок» на Дніпропетровщину, отримували допомогу на проживання. З настанням 2023-го таку виплату від держави їм продовжили автоматично. Про це розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації. 

«Спочатку передбачалося, що автоматично допомогу на проживання у новому році продовжать тільки людям з територій бойових дій або окупованих громад. Інші переселенці мали б наново звертатися до органів соцзахисту. Але уряд спростив порядок – автоматично продовжив допомогу всім переселенцям»,  пояснила заступник голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб.

Всім, хто отримував цю виплату раніше, нараховано її і цьогоріч. На Дніпропетровщині таких переселенців вже майже 265 тис. На ці потреби держава виділила 6,5 млрд грн.

«Якщо внутрішньо переміщена особа з якихось причин не отримала допомогу на проживання, необхідно звернутися до органу соцзахисту за місцем тимчасового перебування. Кожен такий випадок буде розглянуто окремо, – зауважила Ольга Горб. – Фінансування на ці потреби є і виплати проводяться без затримок».  

Незмінним залишився і розмір допомоги тим, хто змушений був тікати від війни. Для людей, котрі мають інвалідність, а також дітей – 3 тис грн на місяць. Всім іншим нараховують по 2 тис грн.

Переселенці, котрі раніше не отримували таку виплату від держави, можуть її оформити. Зробити це можна у центрах адмінпослуг, управліннях соцзахисту, сільських чи селищних радах. А ще – через додаток «Дія». Та спочатку слід стати на облік як внутрішньо переміщена особа і написати заяву на допомогу.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Де в Дніпрі є місця в шелтерах для переселенців з Донеччини та Луганщини?
Як переселенцям переадресувати виплати на зручне поштове відділення?
У Дніпрі відкрився простір для дітей «Рожева панама»: де та як працює?
«Вмикаємо трохи кондиціонери, економимо електроенергію». Як у шелтері УТОС у Дніпрі готуються до зими
Карітас Донецьк у м. Дніпро відкриває реєстрацію на кеш-гранти для ВПО