Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Чи потрібно завдавати ударів по території росії? Результати опитування

90 % українців вважають, що необхідно завдавати ударів по території росії.

Водночас є певна відмінність у поглядах, які саме об’єкти потрібно вражати ударами: 38 % вважають, що завдавати удари необхідно лише по військових об’єктах і майже стільки ж (39 %) говорять про військові об’єкти та об’єкти енергетичної інфраструктури.

Крім цього, 13 % респондентів вважають, що удари мають завдаватися по взагалі всіх об’єктах, в т.ч. по населенню, як це робить сама росія.

Лише 7 % респондентів не підтримують завдання ударів по росії.

Якщо подивитися на ставлення до ударів залежно від готовності респондентів до територіальних поступок в обмін на мир, то навіть серед респондентів, які готові до поступок, 79 % вважають, що необхідно завдавати удари по території росії.

А. Грушецький, заступник виконавчого директора КМІС, коментарі до результатів опитування:

Як і з багатьох суспільно важливих питань, зараз українці демонструють консолідовану позицію щодо необхідності завдавати удари по території росії. Прикметно, що навіть на Півдні і Сході (де трохи більше року тому до вторгнення більше половини респондентів говорили про близьких родичів у росії, а понад 80% добре ставились до «простих росіян») абсолютна більшість підтримує удари по території росії, причому значна частина вважає, що не варто обмежуватись лише військовими об’єктами.

Разом з цим важливо і бачити, що переважно дискусія має місце щодо того, чи окрім військових об’єктів варто завдавати ударів по енергетичних об’єктах (що, вочевидь, відображає бажання відплати та «відчути на своїй шкурі», як це бути тривалий час без електроенергії). Досить мало респондентів (враховуючи жахіття воєнних злочинів, скоєних тими ж «простими росіянами» в Україні, та враховуючи щиру підтримку переважною більшістю росіян війни проти України) хотіли б і ударів по населенню росії. Українці попри все зберігають не тільки єдність, але і людяність.

Упродовж 14-22 лютого 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computerassistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців
Матеріальна допомога родинам загиблих мирних мешканців: у Дніпропетровській ОВА розпочали прийом документів
«Має бути більше гідних людей». Волонтерка з Дніпра опікується евакуацією та розміщенням маломобільних переселенців
Динаміка готовності українців до територіальних поступок для якнайшвидшого завершення війни: результати опитування