Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Експерти U-LEAD пояснили громадам алгоритм виділення паїв під час воєнного стану

Програма U-LEAD продовжує надавати комплексну експертну підтримку громадам за різними напрямками. Чисельні звернення представників місцевого самоврядування щодо порядку виділення земельних часток (паїв) стали темою для обговорення під час заходу «Кава з експертами».

Експерти з просторового планування та управління природними ресурсами «U-LEAD з Європою» Олександр Гнітецький та Олександр Придатко нагадали учасникам про основні нормативні документи щодо виділення земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості). Вони розповіли про особливості виділення земельних часток (паїв) в натурі в умовах воєнного стану та пояснили процедуру державної реєстрації речових прав.

Війна породила багато нових викликів для нас. Зокрема процедура виділення земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) довгий час була поза детальною увагою. Рішення приймалися некоректно, ділянки не виділялися, а передавалися. Саме обмеження встановлені законами прийнятими під час дії воєнного стану змусили нас звернути особливу увагу на ці питання. Адже вони, в першу чергу, важливі для людей. Варто згадати, що вже з 2023 року буде діяти новий податок (МПЗ – мінімальне податкове зобов’язання), тому бажаючих сформувати ділянки, провести реєстрацію договорів оренди побільшає, — зазначив Олександр Гнітецький.

Особливу увагу під час заходу експерти приділили питанням прийняття рішень місцевими радами щодо виділення паїв та земельної ділянки в натурі.  А також запропонували алгоритм дій органу місцевого самоврядування

Процес виділення земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості) потребує узгоджених дій різних заінтересованих сторін. Таких як місцева рада, кадастрові реєстратори Держгеокадастру, реєстратори речових прав. І ми намагалися найти компромісні рішення, які дозволяли б громадам не порушувати закон, а громадянам – реалізувати своє право на виділення земельного паю. Однак дане питання ще потребує додаткових консультацій міх зацікавленими сторонами щодо вироблення простого, зрозуміло всім алгоритму дій з цих питань, — зазначив Олександр Придатко

Також експерт пояснив алгоритм дій під час виділення земель запасу.

На нашу думку, треба робити технічну документацію земельної ділянки, виходячи з її інвентаризації. Тобто в даному випадку має бути два рішення: дати дозвіл на розробку документації із землеустрою, зрозуміло її виготовлення, затвердження і знов таки прийняття рішення про виділення земельної частки паю в натурі, — пояснив він. Підсумовуючи сказане, експерти зробили наголос на тому, що процес передачі земельної ділянки (паю) – це не передача у приватну власність, це не безоплатна приватизація, а виділення частки паю в натурі.

Захід «Кава з експертами» проходив на базі регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області. У ньому взяли участь представники громад Кіровоградської, Запорізької, Одеської, Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Три громади Дніпропетровської області працюють над створенням безпечного простору
Прифронтові громади Дніпропетровщини отримають допомогу від «U-LEAD» для відновлення зруйнованого ворогом
У U-LEAD презентували унікальну Мережу щодо створення безпекового простору в громаді. Як взяти участь у ній?
Для чого громадам мінімальне податкове зобов’язання?
Від базового до просунутого рівня: U-LEAD допомагає громадам формувати мережу культурних центрів