Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


«Замальовуємо ракети сонцем». У Нікополі працює простір психологічної допомоги дітям

У Нікополі працює простір для дітей, які постраждали через війну. В ігровій формі тут пропрацьовують їхні психологічні травми. Мама 6-річної Настя та 7-річного Дениса Любов розповіла Суспільному: у квітні втекли з Луганської області у Нікополь після того, як до них кілька разів приходили російські військові у пошуках старшого сина.

«Дітей ми ховали просто, щоб вони до них не дісталися. Ховалися у льосі. Зараз хоч і стріляють, але ми їх не бачимо з автоматами«, — каже жінка.

Після відвідування центру, за словами Любові, психологічний стан її дітей значно покращився.

«Перестали трястися. Вночі як бахкає, то вони ще ховаються, по кутах сідають. А так уночі вони почали добре спати«, — розповідає переселенка.

У центрі з дітьми грають у різноманітні ігри. Психологиня Ольга Колинько каже: також малечі допомагає терапія іграшкою.

За фахом жінка – викладачка математики. Однак почала вивчати психологію, аби допомогти маленьким жителям свого міста та переселенцям.

«З іграшкою дитина може пропрацювати страхи свої, сум свій, те, що вона боїться. Те, що боїться мамі сказати, вона може цій іграшці сказати. Багато дітей беруть іграшки, і потім удома з ними сплять«, — говорить вона.

У центрі працюють невеликими групами, максимум – три відвідувачі. Це, каже Ольга, дає змогу індивідуально пропрацьовувати проблему кожної дитини.

«Хлопчик до мене вже приходив тричі. Йому 10 років. Він минулого разу прийшов, і я кажу: «Давай намалюємо страх». Він намалював ракету. Кажу: «Давай її замалюємо». Він її всю замалював, а потім зробив сонечко. Ось так замальовуємо ракети сонцем«, — розповіла психологиня.

Російські війська постійно обстрілюють Нікополь, тому часто під час занять доводиться спускатися в укриття, розповідає Ольга, там вони продовжують роботу.

У центр запрошують дітей будь-якого віку, записатися можна за телефоном: 066 903 43 84. Також просять надсилати іграшки, які використовуватимуть у терапії.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців