Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


“Ми, по суті, швидка психологічна допомога” — як працюють мобільні бригади UNFPA у Дніпрі

Дзвінки, консультації, виїзди — так виглядає типовий день працівників мобільної бригади UNFPA у Дніпрі.

Отримують звернення безпосередньо від постраждалих від домашнього насильства, або ж через перенаправлення від поліції, консультують людей телефоном, а за потреби, приїжджають до постраждалих додому чи у зручне для них місце, якщо зустрічатися вдома жінка чи чоловік не бажають або ж бояться.

Мобільну бригаду можуть викликати люди, які стали свідками домашнього або гендерно зумовленого насильства. Якщо сталася ситуація, яка потребує негайного втручання поліції, ми також сконтактуємо з цією службою, бо у клієнтів не завжди є можливість зробити це самостійно. В такому випадку ми прибуваємо на місце разом з правоохоронцями. Часто люди спершу телефонують до нас, а не до поліції, бо кажуть, що довіряють і покладаються на наших фахівців”, — розповідає Роман Горбунов, соціальний працівник мобільної бригади.

До роботи у мобільній бригаді вісім років Роман років пропрацював у соціальній сфері, зокрема, у центрі соціальних служб, й брав участь у соціальних проєктах з підтримки дітей, дорослих, ветеранів війни.

Крім Романа у мобільній бригаді працює психологиня Тетяна Курносенко. У неї ж за плечима шестирічний досвід приватної практики і, серед іншого, із постраждалими від домашнього насильства.

Загалом, склад усіх мобільних бригад в Україні схожий. В кожній команді працює психолог чи психологиня, соціальний працівник або соціальна працівниця та водій чи водійка.

Бригада також може надавати свої послуги постраждалим, які мешкають на відстані приблизно 50 кілометрів від міста Дніпра.

За потреби, фахівці проводять психологічні консультації, надають соціальний супровід, можуть скерувати до медиків, чи юристів. Якщо це необхідно, допомогти постраждалим переїхати від кривдника у безпечне місце — притулок чи кризову кімнату, де людина може перебувати цілодобово та безкоштовно.

Ми співпрацюємо з правоохоронцями. До них надходить інформація про конфліктні ситуації, вони на першому етапі усувають небезпеку тут і зараз, і тоді ми до них підключаємося і стаємо такою “проміжною ланкою” на шляху до тривалої психологічної допомоги нашим клієнтам. Мобільні бригади працюють як швидка психологічна допомога. Ми не лікуємо, не проводимо терапію, не працюємо з агресором. Ми пояснюємо постраждалим від насильства, що ситуація в якій вони опинились не є нормальною й що постійно перебуваючи в стані стресу, вони не можуть повноцінно жити. Ми розповідаємо, де постраждала може отримати довготермінову безкоштовну терапію і нагадуємо, що людина не має жити із постійним ризиком для свого здоров’я й життя”, — розповідає Тетяна Курносенко.

За час роботи, мобільна бригада у Дніпрі надала допомогу майже трьом тисячам клієнтів.

У 77% випадків мобільна бригада міста Дніпра надавала допомогу внутрішньо переміщеним особам, у 33% місцевим мешканцям.

Мобільна бригада у Дніпрі працює за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації із Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством соціальної політики України, за фінансової підтримки уряду Великої Британії та завдяки роботі громадської організації “М.АРТ.ІН клуб”. 

Контакти мобільної бригади у місті Дніпрі: 

380507300889

380676105801

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині запрацювали чотири кабінети жіночої консультації для постраждалих від насильства: адреси
У ВОНА хаб. Дніпро говорили про попередження домашнього й гендерно обумовленого насильства
За 2 місяці 250 звернень: як у Дніпрі працює Центр допомоги врятованим